اخبار ساختمان آنلاینراه و شهرسازیصنایع ساختمانیمجله خبری

انبوه‌سازی در جنوب غربی پایتخت رونق می‌گیرد

شهردار منطقه 18 با اشاره به اینکه بعد از چهار دهه مشکل شن چاله ها در این منطقه حل شد تاکید کرد: با توجه به ظرفیتی که در منطقه 18 برای ساخت و ساز وجود دارد پیش بینی می شود که اتفاقات خوبی در بخش مسکن در این منطقه به زودی رخ دهد.

محمد جواد خسروی ضمن بیان مطلب فوق در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری ساختمان آنلاین اظهار داشت: در حال حاضر ساخت و ساز در منطقه 18 در قالب انبوه‌سازی رونق گرفته است و سازندگان بسیار خوبی در این منطقه اقدام به سرمایه گذاری کرده اند .با توجه به این امر پیش بینی می کنیم که اتفاقات بسیار خوبی در حوزه مسکن در جنوب غرب تهران که ورودی تهران هم محسوب می شود صورت بگیرد.

خسروی در ادامه در خصوص آخرین وضعیت شن چاله ها در منطقه 18 نیز تصریح کرد: موضوع شن چاله در منطقه 18 یکی از مشکلات شهر تهران بود و این معضل سی الی چهل سال قدمت داشت.گاها عمق این شن چاله ها تا 90 متر نیز است.

وی گفت: بالغ بر صد هکتار از این شن چاله ها متعلق به یکی از نهادهای حاکمیتی بود که تفاهم نامه ای در این زمینه با ارگان مربوطه منعقد شد به طوری که در قالب سی هفتاد مقرر شد که هفتاد درصد سهم سرانه های شهر تهران را بتوانیم از این صد هکتار تامین کنیم و سی درصد باقی مانده  را هم در قالب موضوع مسکن عملیاتی کنیم.

وی گفت: این سیاست هم سبب می شود که شن چاله ها تعیین تکلیف شوند و از جهت دیگر باعث می شود که در حوزه تامین سرانه های منطقه 18 نیز اتفاق خوبی رخ می دهد.

خسروی اذعان داشت: شاید بتوان گفت پس از چهار دهه مشکل شن چاله های منطقه 18 در حال حل شدن است و این امر اتفاق بزرگی برای شهر تهران است که برای اولین بار در این دوره از مدیریت شهری رخ داد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا