اخبار ساختمان آنلایندیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

انحصار در محدود کردن حریم شهرها باید شکسته شود

کارشناس مسکن گفت: باید انحصار زمین شکسته شود و باید با آزاد کردن حریم محدوده شهرها آن را از خفقان خارج کنیم.

سید حسن موسوی فرد، کارشناس مسکن در گفت و گو با خبرنگار ساختمان آنلاین،  با بیان اینکه اجرای پروژه نهضت ملی مسکن در مقایسه با سال های گذشته بسیار کند شده است گفت: مشکل اصلی مسکن در کشور قیمت سرسام‌آور آن است، نه تامین زمین، چراکه زمین به میزان کافی در کشور وجود دارد.

او ادامه داد: برخی از مسئولان ادعا می کنند که در کشور زمین وجود ندارد اما باید بگوییم که در کشور به میزان بسیار زیادی اراضی وجود دارد به طوری که اگر به هر خانواده ایرانی اراضی ۵٠٠ تا ٨٠٠ متری بدهیم تنها ٢ درصد از خاک کشور را شامل می‌شود.

موسوی افزود: در شهرهای کم تراکم و شهرهایی که توسعه آنها افقی است قیمت زمین و قیمت مسکن بسیار ارزان تر است اما در کلان شهرها که تراکم در آنها بسیار بالا است ما شاهد افزایش قیمت مسکن هستیم.

او اظهار کرد: در بسیاری از کشورهای خارجی از جمله ایالت های آمریکا ساخت واحدهای آنها به صورت ویلایی و حیاط دار است اما در ایران با وجود اراضی بسیار زیاد ساخت واحد ها به صورت متراکم و آپارتمانی ساخته می شود.

موسوی فرد بیان کرد: شهر تهران ۶۲۰ کیلومتر است و در مقایسه با پایتخت کشورهای دیگر پایتخت کوچکی است و در آن همواره احساس خفقان و تراکم زیاد وجود دارد و دلیل آن این است که محدوده شهر تهران محدود شده و انحصار در عرضه زمین، تهران را به یک شهر خفقان تبدیل کرده اند که باید این انحصار شکسته شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا