اخبار ساختمان آنلایندیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

ناکارآمدی قوانین عامل تکرار حوادث ساختمانی است

معاون هماهنگی و امور مناطقی شهردار تهران ضمن استقبال از پویش "نه به تکرار متروپل" در عین حال گفت: حادثه متروپل باید به قانون بازدارنده ای تبدیل شود تا دیگر هیچ کسی جرات نکند مسکن ناایمن بسازد.

مهندس عباس شعبانی ضمن بیان مطلب فوق در گفتگو با خبرنگار شهری پایگاه خبری ساختمان آنلاین اظهار داشت: مقوله ایمنی از جمله مسایل مهمی است که حتما باید به عنوان یک امر الزام آور در ساخت و سازها رعایت شود.

وی تاثیر ساخت مسکن بر روی سایر مولفه های اجتماعی را توضیح داد و افزود: وقتی بهره داران ساختمان از ایمنی ساختمانهایی که در آن سکونت دارند،اطمینان خاطر داشته باشند، این امر باعث افزایش ضریب امنیت روانی خانوارها خواهد شد که ماحصل ان در نهایت به امنیت اجتماعی منجر خواهد شد.

معاون هماهنگی و امور مناطقی شهردار تهران بر لزوم ایمن سازی ساختمانها و نیز جلوگیری از تکرار حوادث تلخی نظیر متروپل تاکید کرد و افزود: این مساله نیاز به یک عزم ملی دارد و این موضوع باید در سطح بسیار بالایی مطالبه شود به طوری که تبدیل به قانون بازدارنده ای شود تا دیگر هیچ کسی جرات نکند سازه ای ناایمن بسازد.

شعبانی تصریح کرد: باید هزینه های تخلف و نادیده گرفتن مولفه های ایمنی به حدی بالا باشد تا هیچ کس جرات نکند مسکن ناایمن بسازد.

گفتنی است، عباس شعبانی، معاون شهردار تهران به کمپین “نه به تکرار متروپل “پیوسته است.

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا