اخبار ساختمان آنلایندیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

شورا موافق انتشار لیست ساختمانهای ناایمن است

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه شورای شهر تهران با انتشار لیست ساختمان‌های ناایمن موافق است در عین حال از شهرداری تهران درخواست کرد که اطلاع‌رسانی لازم را در خصوص مالکان ساختمان‌هایی که پای کار نیامده‌اند را انجام دهد.

مهدی بابایی عضو شورای شهر تهران در حاشیه یکصد و چهل و هفتمین جلسه شورای شهر تهران و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه اجتماعی ساختمان آنلاین، مبنی بر انتشار لیست ساختمانهای ناایمن اظهار کرد: با انتشار لیست ساختمانهای ناایمن موافق هستیم زیرا همکاری لازم صورت نگرفته است؛ انتشار لیست وظیفه مجری است و از شهردار تهران می‌خواهم اکنون درباره ساختمان‌هایی که پای کار نیامده‌اند اطلاع‌رسانی کند تا مردم در آن ساختمان‌ها وارد نشوند.

عضو شورای شهر تهران در ادامه گفت: تعداد ساختمان‌های ناایمن به ۹۸ ساختمان کاهش یافته است.

وی افزود: پیرو تذکراتی که به مالکان در خصوص رفع خطر ساختمان‌ها داده شد جلسه‌ای با مالکان ساختمان‌ها در اسفندماه سال گذشته برگزار شد.

بابایی ادامه داد: اتمام حجت کرده‌ایم که اگر پیمانکاری قرارداد ایمن‌سازی منعقد نکند ساختمان او پلمب و انشعاباتش قطع خواهد شد.

عضو شورای شهر تهران درباره تعداد ساختمان‌های ناایمن گفت: تعداد ساختمان‌های ناایمن به 98 ساختمان کاهش یافته است؛ در خصوص این ساختمان‌ها مکاتباتی صورت گرفته و اعلام شده این مالکان نسبت به ایمن‌سازی همکاری نکردند؛ در برنامه توسعه چهارم تعیین شده که این ساختمان‌ها باید تا پایان امسال 98 ساختمان‌ها تعیین و تکلیف شوند.

وی گفت: غالب این ساختمان‌های ناایمن اداری و تجاری هستند و در خصوص مراکز درمانی دستورالعمل‌هایی صادر شده است که این مراکز برای ایمن‌سازی مراجعه کنند اما جدیداً گفته شده وزارت بهداشت مهلت یک ساله‌ای برای تمدید مجوزها در نظر گرفته است چه این موضوع منجر به کند شدن سرعت ایمن‌سازی می‌شود.

بابایی با تاکید بر اینکه شهرداری‌ها باید نسبت به اطلاع‌رسانی، پلمب و قطع انشعابات اقدام کند، گفت: از شهردار مناطق می‌خواهم اطلاع‌رسانی‌های لازم در این رابطه را انجام دهند پاساژ بوستان در پونک نمونه‌ای از این ساختمان‌های ناایمن است که اقدامات لازم را انجام نداده است و از مردم می‌خواهم از ورود به این پاساژ تا زمانی که مالک پای کار نیامده است خودداری کنند زیرا مالک این پاساژ هیچ اقدامی برای ایمن‌سازی انجام نداده است.

عضو شورای شهر تهران درباره گودهای پرخطر تهران گفت: این گودهای مورد بررسی قرار می‌گیرند و موارد پرخطر بسیار کم شده اند و در اغلب موارد نسبت به پرکردن اقدام می‌شود و خطرات جدی در این مورد وجود ندارد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا