اخبار ساختمان آنلایندیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

نوسازی محله‌ای در دستور کار دولت

محمد آیینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران ،در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه چند منظوره مقدم تهران که با حضور سید عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن، محمدرضا جواهری مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری مسکن گفت: یکی از محورهای درخشان که در سند تحویل دولت در حوزه نوسازی بافت‌های فرسوده دیده شده بحث نوسازی محله‌ای پا بلوکی است.

به گزارش ساختمان آنلاین ، وی ادامه داد :این پروژه می‌تواند پرچمدار نوسازی محله‌ای پابلو کی باشد و قطعاً حضور یک مجموعه خوشنام و فنی در بازسازی بافت فرسوده نوید روزهای خوبی در این بخش می‌دهد.
آیینی یادآوری کرد :امیدواریم فضایی فراهم شود که معوض معوض داده شود به سایر محلات بافت فرسوده که پروژه‌های بعدی همچنان پشت سر هم شکل بگیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن تشکر از مدیرعامل بانک مسکن و توجه وی به بافت فرسوده انتخابش را یک انتخاب هوشمندانه برشمرد و گفت:در  مجموعه بافت‌های فرسوده خدمات رو بنایی وزیر بنایی وجود دارد و از طرفی شتابی که در این  نوسازی‌ها است و اینکه می‌تواند زودتر به بازار مسکن عرضه شود، چنین تولیداتی در بافت‌های فرسوده می‌تواند بازار مسکن را به تعادل برساند.

وی افزود ،:در بافت‌های فرسوده در کشور با کمک خوبی که بانک مسکن داشته تاکنون بیش از ۴۴ هزار تسهیلات برای نوسازی بافت‌های فرسوده پرداخت است که با توجه به نرخ‌های ترجیحی عدد قابل توجهی است.
آیینی یادآوری کرد :سال گذشته سود ۱۵۰ میلیون تومان این تسهیلات صفر در صفر بود که امسال به ۱۸۵ میلیون تومان به صفر در صد افزایش یافته است که بانک مسکن هم توجه ویژه داشته و دو برابر منابع اختصاص داده است.

وی گفت:,در استان تهران نیز ۴۸ هزار واحد در بافت‌های فرسوده در دست ساخت است که با احتساب بهره‌برداری در ایام دهه فجر خواهد شد در واقع ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد به بهره‌برداری می‌رسد که این در واقع ظرفیت بافت‌های فرسوده است با توجه به زمان صدور پروانه در تهران می‌تواند با سرعت بیشتر به بازار مسکن عرضه شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا