اخبار ساختمان آنلاینراه و شهرسازیمجله خبری

لزوم توجه جدی مسوولان ذی‌ربط به توسعه اقتصادی و کنترل تورم

سخنگوی شورای عالی استانها با اشاره به اینکه در این سالها عملکرد اقتصادی مطلوبی از سوی مسوولان ذی ربط وجود نداشته است، خواستار اقدامات جدی در این زمینه شد و در عین حال تاکید کرد، تورم به نابودی بنیان های جامعه کمک می کند.

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری ساختمان آنلاین، ایرج سلیمان زاده نماینده آذربایجان غربی و سخنگوی شورای عالی استان‌ها در نطق پیش از دستور خود در هجدهمین اجلاس شورای عالی استان‌ها گفت: گفته‌اند اگر بخواهند ملتی را نابود کنند در آن جامعه تورم بلند مدتی را برقرار می‌کنند. چرا که جامعه آرام آرام بنیان‌های اخلاقی خود را از دست می‌دهد.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر در کنترل تورم و توسعه اقتصادی موفقیتی وجود نداشته است گفت: این مسئله مهمی است و باید توجه جدی به این حوزه صورت گیرد

سلیمان زاده تصریح کرد: امروز بیش از گذشته جامعه شورایی باید آستین‌ها را بالا بزند و بر اساس اصل ۱۰۱ قانون اساسی به دنبال رفع تبعیض و نظارت بر اقدامات عمرانی باشد.

وی با بیان اینکه عدل اساس قوام جهان است گفت: بر خود وظیفه می‌دانم در چارچوب اختیارات قانونی شورایی خود از مسئولان کشور خواسته‌هایی داشته باشم و مسائل و مشکلات را مطرح کنم.

سخنگوی شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه شهرستان نقده نیز به تبع مشکلات کشور، مشکلات فراوانی دارد خطاب به رئیس قوه قضائیه گفت: مردم شهرستان نقده بیش از یک دهه است که منتظر تکمیل ساختمان دادگستری هستند، اما تاکنون اقدام جدی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه جا دارد از مسئولان شورا باور و شورایاور قدردانی کنم گفت: با وجود تلاش برخی از مسئولان برای اعتلای جایگاه شوراها، متاسفانه اعضای شورای استان ۶ ماه است حق جلسه نگرفته‌اند و شورا‌های فرادست هزینه‌های ستادی خود را از جیب پرداخت می‌کنند. از این رو از رئیس جمهور محترم خواستارم بودجه‌ای در خور شان و نیاز شورا‌های فرادست اختصاص دهند.

نماینده آذربایجان غربی در شورای عالی استان‌ها اظهار داشت: تقاضا دارم بزرگراه تمرچین به عنوان یک جاده موازی برای ارج نهادن به عبور و مرور زائران اربعین و ارتباطات اقتصادی بین ایران و عراق و سوریه توسعه یابد و تجهیز شود.

وی افزود: مرز تمرچین یکی از مرز‌هایی است که مناسب ورود زائران اربعین به خاک عراق است و مفتخرم اعلام کنم این مرز برای عبور و مرور زائران در ایام اربعین باز است و با تمام توان در خدمت مردم عزیز ایران هستیم.

سلیمان زاده همچین با گلایه از مسئولان گفت: در چند روز گذشته بازارچه خوداشتغالی نقده در آتش سوخت و نزدیک به ۱۱۰ مغازه بر اثر جرقه‌ای تبدیل خاکستر شد و زندگی ۲۰۰ خانواده از بین رفت. در حالی که هیچ یک از مسئولان دلجویی ساده‌ای هم از مردم نکردند؛ بنابراین انتظار داریم دولت زمینه‌های لازم برای بازسازی بازارچه خوداشتغالی نقده را فراهم کند.

 

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا