راه و شهرسازیمجله خبری

آخرین وضعیت نهضت ملی مسکن در گلستان/ متقاضیان شهرهای تازه‌تأسیس چه کنند؟

به گزارش ساختمان آنلاین:  مهدی ملک صبح امروز دوشنبه ۷ شهریور در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: در هفته دولت امسال کلنگ زنی یک هزار واحد مسکونی در زمینی به مساحت ۴۰ هزار مترمربع در گرگان در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان گلستان، با وجود کمبود زمین در وضعیت مطلوبی قرار دارد، افزود: طرح نهضت ملی مسکن، از اقدامات دولت سیزدهم بوده که با هدف ایجاد تعادل در بازار و کاهش قیمت تمام شده مسکن، همزمان با سراسر کشور در ۱۴ شهرستان استان گلستان در حال اجرا است.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان از ثبت نام ۹۱ هزار و ۴۹۲ نفر از مردم گلستان در طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد ۷۱ هزار و ۳۹۵ نفر تعیین تکلیف شدند، همچنین از مجموع افراد تعیین تکلیف شده، استعلام بیش از ۶۴ هزار نفر سبز بوده و تاکنون واریز وجه اولیه از سوی دو هزار و ۸۱۱ نفر انجام شده است.

ملک با اشاره به اینکه اراضی شناسایی و تامین شده پیشنهادی برای احداث مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن با همکاری فرمانداران و مدیران شهرستانی راه و شهرسازی در مسیر انتقال سند و الحاق به طرح نهضت ملی مسکن قرار دارند، تأکید کرد: تاکنون ۴۵۰ هکتار از اراضی موردنیاز طرح نهضت ملی مسکن در استان تامین شده و با توجه به شناسایی این اراضی در شرق و غرب استان، به زودی عملیات اجرایی احداث این واحدها آغاز خواهد شد.

وی از شناسایی بیش از ۶۰ هکتار زمین در گنبدکاووس با همکاری فرماندار این شهرستان خبر داد و یادآور شد: پس از طی مراحل قانونی و شناساسی ظرفیت های این اراضی، سند آن ها به وزارت راه و شهرسازی منتقل خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان به معضلات ثبت نام متقاضیان شهرهای تازه تأسیس در طرح نهضت ملی مسکن اشاره کرد و گفت: در روزهای آتی، اقداماتی در راستای تسهیل این روند انجام می شود تا متقاضیان برای ثبت نام با مشکل مواجه نشوند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا