بورس و بازارمجله خبری

از بازار فروش آپارتمان‌‌های لوکس چه خبر؟

به گزارش ساختمان آنلاین:  منطقه یک را می‌توان برجسته‌‌ترین منطقه شهر تهران که به عنوان بازار اصلی فروش آپارتمان‌‌های لوکس‌‌متراژ محسوب می‌شود، معرفی کرد. البته در همه مناطق، حتی در جنوبی‌‌ترین مناطق شهر تهران نیز بعضا واحدهای لوکس‌‌متراژ با امکانات ممتاز متناسب با تقاضای گروهی از ساکنان بومی هر محله ساخته می‌شود. اما در منطقه یک حتی تقاضای مصرفی نیز عموما تمایل دارد در واحدهای بزرگ‌‌متراژ سکونت کند و در این بین واحدهای مسکونی لوکس‌‌متراژ با مساحت بیش از ۱۵۰ مترمربع نیز نسبت به سایر نقاط شهر بازار گرم‌‌تری دارد.

به نسبت تقاضای بیشتر برای این گروه متراژی، ساخت و‌ساز بزرگ‌‌متراژ و لوکس‌‌متراژ در منطقه یک نیز نسبت به سایر مناطق به مراتب بیشتر است و در نتیجه عرضه این قبیل واحدها برای فروش به مراتب بیشتر از واحدهای میان و کوچک‌‌متراژ است. بررسی فایل‌‌های موجود نزد بنگاه‌های ملکی فعال در منطقه یک تهران نشان می‌دهد تقریبا از هر پنج آپارتمان فایل شده در خرداد‌، سه واحد بزرگ‌‌متراژ با مساحت بیش از ۱۰۰ مترمربع وجود دارد و فایل‌‌های میان‌‌متراژ در این منطقه با مساحت ۷۰ تا ۱۰۰ مترمربع کم‌‌تعداد است. این در حالی است که بودجه متقاضیان خرید که اکنون در منطقه یک در حال جست‌وجو هستند، بیشتر با ارزش آپارتمان‌‌های میان‌‌متراژ تناسب دارد.

به گفته واسطه‌های ملکی در منطقه یک در حال حاضر تقاضا در بازار اجاره آپارتمان‌‌های لوکس‌‌متراژ با وجود ودیعه‌های میلیاردی به مراتب بیشتر از تقاضای خرید این آپارتمان‌‌ها است و به نظر می‌‌رسد متقاضیان سکونت در واحدهای لوکس نیز با وجود اینکه اغلب از دهک‌‌های بالای درآمدی هستند، اما درباره اینکه آیا اکنون بهترین زمان خرید ملک است یا ممکن است در ماه‌های آینده بتوانند با قیمت مناسب‌‌تری خرید خود را انجام دهند، تردید دارند.

p07 copy

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا