بورس و بازارمجله خبری

فهرست آپارتمان‌‌های تا ۲ میلیارد تومانی در تهران

به گزارش ساختمان آنلاین:  بر اساس گزارش رسمی بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در تیرماه، در نخستین ماه تابستان 7/ 32 درصد از معاملات آپارتمان‌‌های مسکونی در شهر تهران به واحدهایی با ارزش تا 2 میلیارد تومان اختصاص داشته است.

1

روند ماه‌های پیش از آن نیز تا حد زیادی به همین شکل طی شده و حدود یک‌‌سوم معاملات در محدوده تا 2 میلیارد تومان ثبت شده است. این موضوع پیش از هر چیز انعکاسی از قدرت خرید متقاضیان مسکن حاضر در بازار است و این یعنی حتی در بازار کم‌‌رمق و به نفس افتاده چند هفته اخیر، باز هم فروشندگان واحدهای نقلی و میانسال نسبت به مالکان سایر واحدها در فروش موفق‌‌تر عمل کرده‌‌اند. به بیان دیگر، زمان انتظار فروش واحدهای تا 2 میلیارد تومان به مراتب کمتر از سایر واحدهای مسکونی عرضه شده در بازار است.

بررسی بازارهای نیازمندی‌‌های آنلاین ملکی نشان‌دهنده حجم بالای عرضه در این محدوده قیمتی است. طیف متنوعی از فایل‌‌های ملکی با قیمت زیر 2 میلیارد تومان در بازار مسکن وجود دارد و تقریبا در اغلب مناطق مصرفی می‌توان خانه‌های مناسب خرید با این ویژگی قیمتی را در میان فایل‌‌ها مشاهده کرد. در عین حال عمده این فایل‌‌ها میانسال یا سالخورده بوده و از نظر سنی برای معامله‌‌گران شرایط مطلوبی ندارند؛ کمااینکه همواره بیش از یک‌‌سوم خرید و فروش‌های انجام شده در بازار املاک تهران متعلق به آپارتمان‌‌های نوساز تا حداکثر پنج سال ساخت است. به این ترتیب حداقل حالا تعداد آپارتمان‌‌های نوساز عرضه شده در بازار آپارتمان‌‌های مسکونی تا 2 میلیارد تومان انگشت‌‌شمار است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا