مجله خبریبورس و بازار

اجاره‌بهای زیرزمین هم نجومی شد!

یک مشاور املاک در مورد وضعیت بازار اجاره گفت: وضعیت اجاره بها امسال افتضاح است و حتی افتضاح تر هم می شود چون هنوز جابه‌جایی ها شروع نشده است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از اقتصادنیوز، به گفته مشاوران املاک، امسال تقاضا برای اجاره طبقات بالای بدون آسانسور، واحدهای خیلی قدیمی، سوئیت و همچنین واحدهای زیرهمکف بیشتر شده است.

امسال بحران مسکن و اجاره نشینی در شهری مانند تهران تشدید شده و سرعت عقب نشینی مردم از مناطق بالا و مرکز شهر به مناطق پایین‌ و حاشیه شهر بیشتر شده است. این در حالی است که گزارش ها از افزایش بدمسکنی هم حکایت دارد. چنانچه درخواست برای کانکس نشینی بیشتر شده است.

همچنین، به گفته مشاوران املاک، امسال تقاضا برای اجاره طبقات بالای بدون آسانسور، واحدهای خیلی قدیمی، سوئیت و همچنین واحدهای زیرهمکف بیشتر شده است.

یک مشاور املاک در مورد وضعیت بازار اجاره گفت: وضعیت اجاره بها امسال افتضاح است و حتی افتضاح تر هم می شود چون هنوز جابه‌جایی ها شروع نشده است.

وی ادامه داد: امسال بازار جابه‌جایی ها هنوز گرم نشده است چون به خاطر گرانی‌ سرسام آور اجاره ها، بیشتر مستاجران تمایل دارند که در خانه ای که ساکن هستند بمانند مگر آنکه از طرف مالک تحت فشار قرار گیرند و مجبور به جابه‌جایی شوند.

یکی دیگر از مشاوران املاک با اشاره به رواج بدمسکنی در تهران گفت: در روزهای اخیر صحبت از کانکس نشینی شده در حالی که این اتفاق خیلی وقت است که افتاده است.

این مشاور املاک ادامه داد: این روزها اتفاقات عجیب و غریب زیادی در بازار مسکن و اجاره می افتد برای نمونه، اتفاق تازه ای که ما امسال شاهدش هستیم افزایش درخواست برای هم اتاقی و همخانه داشتن است.

وی افزود: برخی از مستاجرانی که ما چند سال است آنها را می شناسیم و هر سال برای تمدید قرارداد پیش خود ما می آیند امسال درخواست کرده اند که برایشان همخانه و هم اتاقی پیدا کنیم تا از پس اجاره و رهن برآیند.

این مشاور املاک در ادامه با بیان اینکه درخواست اولیه خیلی از مستاجران این است که ارزان ترین واحدها را به آنها معرفی کنیم، گفت: تحت تاثیر همین موضوع، درخواست برای طبقات بالای بدون آسانسور، واحدهای خیلی قدیمی، سوئیت و همچنین واحدهای زیرهمکف بیشتر شده است چون به هر حال این واحدها قیمت مناسب تری دارند. برای مثال، اگر اجاره بهای یک آپارتمان تمیز دارای امکانات در منطقه ای مانند نواب متری هشت میلیون تومان باشد اجاره بهای آپارتمان های زیرهمکف در این منطقه متری پنج میلیون تومان است.

وی ادامه داد: برای مثال، کف قیمت برای اجاره یک زیرزمین و زیرهمکف در منطقه ای مانند نواب ۸۰ میلیون تومان ودیعه با اجاره ماهانه ۶ میلیون تومان است. البته توجه داشته باشید که سن بنای واحدهای زیرهمکف و زیرزمین معمولا ۲۰ سال به بالاست و این امر هم در پایین تر بودن قیمت این واحدها نقش دارد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا