مجله خبریبورس و بازار

گرانی عجیب رهن و اجاره خانه در محله پرطرفدار غرب پایتخت

یک مشاور امورملکی در محله باغ فیض می‌گوید: متقاضی رهن و اجاره در این محله هم‌اکنون کم و قیمت‌ها افزایشی بوده است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از اکوایران، محله باغ فیض در منطقه ۵ و در شمال غرب پایتخت قرار گرفته است و از جنوب به بزرگراه شهید حکیم از شمال به بزرگراه همت از غرب به بزرگراه ستاری و از شرق به بزرگراه اشرفی اصفهانی متصل می‌شود. یک مشاور املاک در محله باغ فیض به اکوایران می‌گوید: رهن و اجاره خانه در این محله نسبت به سال گذشته افزایش و متقاضی رهن و اجاره نیز کاهش پیدا کرده است.

به گفته وی، سال گذشته رهن کامل واحدی با ۱۰۰ مترمربع مساحت و ۹ سال ساخت، ۷۰۰ میلین تومان بود اما در سال جاری این رقم به یک میلیارد تومان رسیده است، رهن کامل واحدی نوساز با این متراژ نیز، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پیشنهاد شده است.

در محله باغ فیض، رهن واحدی واحدی با ۱۳۵ مترمربع و ۶ سال ساخت ۴۰۰ میلیون تومان و اجاره ماهانه آن ۲۸ میلیون تومان است؛ رهن واحدی با ۱۵۰ مترمربع و ۱۰ سال عمربنا، یک میلیارد تومان و اجاره ماهانه آن ۶ میلیون تومان است.

واحدی با ۶۲ مترمربع متراژ و ۱۷ سال ساخت، با ۲۰۰ میلیون تومان رهن و ۱۳ میلیون تومان اجاره ماهانه عرضه شده است. رهن کامل آپارتمانی دیگر با ۸۰ مترمربع زیربنا، ۸۵۰ میلیون تومان و رهن کامل واحدی با ۱۶۰ مترمربع، یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون پیشنهاد شده است.

 

photo_2023-07-11_12-21-25

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا