بورس و بازارمجله خبری

وضعیت بغرنج اجاره‌نشین‌ها در مناطق مختلف شهر تهران

به گزارش ساختمان آنلاین: جهش اجاره‌بها روندی است که از دو سال قبل آغاز شده و هنوز متوقف نشده است.

26

جهش در اجاره‌های پیشنهادی موجران برای قراردادهای سال جدید در برخی مناطق پرتقاضا بیشتر از سایر مناطق است و موجران ارقام پیشنهادی خود را بعضا تا 80 درصد افزایش نسبت به پارسال اعلام کرده‌اند. هرچند این ارقام تا حدودی قابل مذاکره است و امکان اخذ تخفیف توسط مستاجران وجود دارد، اما در مجموع با توجه به اینکه سطح درآمد خانوارها در این حدود افزایش نیافته، مستاجران برای انعقاد قرارداد تمدید خانه اجاری خود با توجه به سطح بالای ارقام پیشنهادی موجران با چالش روبه‌رو هستند.

اصرار موجران به افزایش حداقل 50 درصدی اجاره‌‌بها به‌ویژه در مورد خانه‌هایی که از امکانات قابل قبول سکونتی برخوردار هستند، سبب شده مستاجران بعضا از تمدید منصرف شوند و به دنبال خانه‌های جایگزین با قیمت‌های مناسب‌تر باشند. آن‌گونه که واسطه‌ها می‌گویند، برش مصوبه تعیین سقف رشد اجاره‌بها توسط ستاد مقابله با کرونا هم در سال جاری آن‌قدر نیست که موجران را وادار به رعایت سقف‌های پایین‌تر کند. با این وصف وضعیت اجاره‌نشین‌های تهران صرف‌نظر از اینکه در چه منطقه‌ای ساکن هستند، بغرنج‌تر از پارسال به نظر می‌رسد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا