مجله خبریبورس و بازار

چرا فایل‌های اجاره در پایتخت آب رفت؟

به گفته یک مشاور املاک، تعداد فایل‌های ملکی برای اجاره در محله اختیاریه کاهش یافته و متقاضیان یا تمدید می‌کنند و یا به مناطق پایین‌تر از موقعیت فعلی روی می‌آورند.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از اکوایران، محله اختیاریه در شمال شرق و منطقه ۳ تهران قرار گرفته و از شمال با بزرگراه صدر و بلوار قیطریه، از شرق با خیابان پاسداران، از جنوب با خیابان کلاهدوز، خیابان دیباجی جنوبی، خیابان آقامیری و خیابان اخلاقی شرقی و از غرب با بلوار کاوه، خیابان مطلبی نژاد، خیابان قاسمی و طبقه‌ی دوم بزرگراه صدر مجاورت دارد.

یک واسطه‌گر ملکی در اختیاریه، با اشاره به افزایش رهن و اجاره در این محله به اکوایران می‌گوید: هم‌اکنون اکثریت متقاضیان رهن و اجاره ترجیح می‌دهند برای تمدید قرارداد با موجر به توافق برسند و هزینه کنند تا اینکه متحمل هزینه‌های جابه‌جایی و بنگاه نیز شوند.

وی ادامه می‌دهد: بنابراین تعداد فایل‌ها بسیار کم شده است و متقاضیان یا تمدید می‌کنند و یا به مناطق پایین‌تر از موقعیت فعلی روی می‌آورند.

به گفته وی، سال گذشته برای یک آپارتمان با ۲۰۰ مترمربع مساحت، یک میلیارد تومان رهن و ۴۰ میلیون تومان اجاره ماهانه در نظر گرفته شده بود و در سال جاری برای رهن کامل آن ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.

یک واحد ۶۵ متری و زیر هم‌کف در محله اختیاریه، ۱۰۰ میلیون تومانو اجاره ماهانه آن ۱۲ میلیون تومان و رهن واحدی دیگر با ۸۵ مترمربع مساحت، ۵۰۰ میلیون تومان و اجاره ماهانه آن ۱۵ میلیون تومان است.

رهن کامل واحدی دیگر با ۱۲۰ مترمربع مساحت، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و رهن کامل واحدی ۲۰۰ مترمربع، ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

برای رهن یک آپارتمان با ۶۷ مترمربع زیربنا، ۷۰۰ میلیون تومان و برای اجاره ماهانه آن ۱۲ میلیون تومان تعیین شده است.

 

اختیاریه

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا