مجله خبریراه و شهرسازی

۲۳ هزار هکتار از اراضی ملی رفع تعرض شد

رئیس پلیس پیشگیری فراجا از رفع تعرض و خلع ید، بیش از ۲۳ هزار هکتار از اراضی ملی خبر داد و گفت: در این رابطه ۱۴۷ نفر از افراد سودجو دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده‌اند.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایرنا، سردار رضا بنی‌اسدی‌فر در تشریح اقدامات و عملکرد یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در سال جاری پرداخت و گفت: ۱۲ یگان حفاظت از دستگاه اجرایی و رده‌های تابعه آنها در سراسر کشور فعالیت چشمگیری در انتظام بخشی و امنیت آفرینی بر عهده داشتند.

به گفته او، با تلاش این بخش از همکاران در حوزه منابع طبیعی شاهد رفع تعرض و خلع ید از ۳۳ هزار و ۲۳۵ فقره اراضی ملی در سال جاری بودیم.

رئیس پلیس پیشگیری فراجا افزود: اراضی خلع ید شده به مساحت ۲۳ هزار و ۸۷۵ هکتار بوده و در این رابطه تعداد ۱۴۷ نفر از افراد سودجو که به منابع ملی و طبیعی تعرض کرده اند، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده اند.

سردار بنی اسدی فر با اشاره به مبارزه جدی پلیس با متعرضان به سرمایه های طبیعی کشور از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه زمین خواری، تصرف اراضی ملی و یا کشاورزی موضوع را از طریق سامانه تلفنی ۱۳۱ اطلاع دهند.

ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن نیز به تازگی از رفع فوری تعرض به یک‌هزار و ۴۸۰ هکتار زمین دولتی توسط یگان حفاظت این سازمان از ابتدای امسال تا پایان آذرماه خبر داده بود.

به گفته وی، در این مدت سه‌هزار و ۱۱۲ مورد تعرض به مساحت یک‌هزار و ۴۸۰ هکتار در کشور رخ داد که با تلاش نیروهای یگان حفاظت این سازمان رفع تعرض شد.

بیشترین میزان رفع فوری تعرض در این مدت در استان فارس به مساحت ۲۹۹ هکتار بوده است و سپس استان اصفهان با ۲۰۱ هکتار و استان سیستان و بلوچستان با ۱۶۲ هکتار رفع فوری تعرض، در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در مورد اجرای احکام قطعی قضایی در ۹ ماه سال جاری ،توضیح داد: ۳۹۹ مورد حکم قطعی به نفع دولت در این زمینه اجرا شده‌ که مساحت احکام اجرا شده در سراسر کشور بیش از ۶۴۰ هکتار است.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، بیشترین میزان اجرای احکام به نفع دولت در تصرف اراضی مربوط به استان‌های فارس با ۱۱۲ هکتار، البرز با ۱۱۰ هکتار و اردبیل با ۸۵ هکتار بوده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا