بورس و بازارمجلس و ارگان هامجله خبری

افزایش سرمایه بانک مسکن به ۳۳۴ هزار میلیارد تومان

به گزارش ساختمان آنلاین:   محمود شایان اظهار کرد: به عنوان یک بانک تخصصی در بخش مسکن همه تکالیف ابلاغ شده در بودجه 1400 را اجرایی کرده‌ایم.  از سوی دیگر دولت به مردم متعهد شده سالانه یک میلیون واحد در بخش مسکن تولید کند و 210 هزار واحد به بانک مسکن ابلاغ شده است.

وی با بیان این‌که حدود 330 هزار متقاضی نهضت ملی مسکن در بانک مسکن افتتاح حساب کرده‌اند، افزود: این متقاضیان حدود 13 هزار میلیارد تومان به حساب بانک مسکن واریز کرده‌اند که از این مبلغ بیش از 7 هزار و 200 میلیارد تومان در پروژه‌ها تزریق شده است. همچنین 2200 میلیارد ریال نیز از منابع داخلی بانک به پروژه‌ها تزریق شده است.

مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به تلاش کارکنان برای افزایش پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن، اضافه کرد: خوشبختانه مقام عالی وزارت در خصوص افزایش سرمایه به ما کمک کردند و این مساله توان ما برای پرداخت تسهیلات را افزایش خواهد داد. از این رو در سال جاری با افزایش 204 هزار میلیارد تومانی سرمایه بانک مسکن از 130 هزار میلیارد تومان به 334 هزار میلیارد تومان رسیده است.

شایان با یادآوری این‌که در سطح شعب کارکنان متخصص و متعهدی داریم که تفاهم‌نامه‌های خوبی برای جذب منابع امضا کرده‌اند، گفت: معتقدم هر رییس شعبه یک مدیرعامل است. خوشبختانه سطح رضایتمندی از شعب بالاست و عملکرد بانک نشان می‌دهد در این امور موفق بوده‌ایم. از آنجا که مقام معظم رهبری نیز بارها بر لزوم تخصیص تسهیلات بدون ضامن به مردم و توجه به بخش مسکن تاکید داشتند، همه تلاش خود را در این رابطه انجام خواهیم کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا