بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

چشم‌انداز بازار مسکن، در گرو مذاکرات وین

به گزارش ساختمان آنلاین: مهدی جعفرپیشه در ادامه گفت: تا زمانی که این واحدهای وعده داده شده ساخته شود، به بهره برداری برسد و تحویل متقاضیان داده شود مدت‌زمانی به طول می‌انجامد و در آن شرایط با تأثیر در کاهش تقاضای مسکن ، این بازار را تا حدودی به سمت تعادل خواهد برد.

وی توضیح داد: اگرچه عوامل ساخت یک مسکن اعم از زمین، مصالح ساختمانی، هزینه‌های شهرداری، دستمزد کارگر و سایر عوامل بر سر جای خود خواهد ماند ولی کاهش تقاضا در بازار مسکن موجب تخلیه حباب قیمتی در این بازار می‌شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن انبوه سازان در پاسخ به این سوال که چشم‌انداز بازار مسکن تا پایان امسال به چه صورت است؟ گفت: این مورد بستگی به نتیجه مذاکرات وین دارد؛ زیرا اگر مذاکرات به نتیجه برسد با تأثیرگذاری در قیمت دلار، قیمت مصالح ساختمانی داخلی و خارجی هم کاهش پیدا کرده و در نتیجه بر قیمت تمام شده مسکن تأثیرگذار خواهد بود.

جعفرپیشه خاطرنشان کرد: اگر مذاکرات به نتیجه نرسد اتفاق خاصی را نمی‌توان پیش‌بینی کرد. در صورت عدم نوسان در نرخ ارز احتمالاً بازار، با همین روند فعلی به جلو خواهد رفت.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا