بورس و بازارمجله خبری

بازار مسکن در گلستان درگیر رکود است

به گزارش ساختمان آنلاین: محمدرضا صنعتی در ادامه گفت: از ابتدای سال در حوزه خرید و فروش مسکن و رهن و اجاره در املاک گلستان و گرگان دچار رکود هستیم و به طور میانگین از هر ۱۰۰ دفتر مشاوره ملاک در ۱۰ دفتر معامله انجام می شود.

رئیس اتحادیه املاک گرگان افزود: قیمت واحدهای مسکونی از ابتدای سال تاکنون در محلات بالای شهر گرگان (فرهنگ شهر، سروش، دخانیات، میناگل و غیره) حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد کاهش داشته است اما در سایر محلات قیمت نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است.

صنعتی ادامه داد: معاملات اجاره و رهن هم بسیار کاهش یافته زیرا بسیاری از مستأجران با مالک توافق کرده و قرارداد را تمدید می کنند.

به گفته وی برخی از مشتری های خاص در محور نهارخوران خرید و فروش و انجام می‌دهند زیرا مردم توانایی خرید ملک یک میلیارد تومانی و بالاتر را ندارند.

رئیس اتحادیه املاک گرگان تصریح کرد: سال گذشته به دلیل افزایش قیمت مصالح و همچنین بالا رفتن حقوق کارمندان در ابتدای سال، رشد کوچکی در قیمت املاک ایجاد شد.

صنعتی توضیح داد: برخی از معاملات در سطح بازار به دلیل پرداخت دیون و اقساط افراد تولید کننده و صنعتگر در سطح بازار است تا بتوانند بدهی خود را بپردازند.

وی بیان کرد: سه هزار و ۴۰۰ دفتر بنگاه املاک و مشاوره در سطح گلستان زیر نظر اتحادیه گرگان بوده که هزار و ۲۵۰ دفتر در گرگان وجود دارد.

رئیس اتحادیه املاک گرگان اضافه کرد: کمیسیون پنج گانه شکایت، فنی، آموزش، حل اختلاف و بازرسی در اتحادیه فعال بوده و دفاتر برای گرفتن و مجوز و سایر فعالیت ها باید به اتحادیه مراجعه کنند.

گفتنی است که دفاتر املاک و مشاوره سایر شهرستان های استان زیر نظر اتحادیه گرگان فعالیت می کنند.

بازار

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا