بورس و بازارمجله خبری

سازندگان از بازار مسکن فاصله گرفته‌اند

به گزارش ساختمان آنلاین: فرشید پور حاجت دبیر کانون سراسری انبوه سازان گفت: افزایش چشمگیر قیمت زمین در برخی از کلان شهر‌ها از جمله تهران باعث شده که دیگر سرمایه گذاران انگیزه‌ای برای ورود به آن نداشته باشند.

او ادامه داد: قیمت زمین در شهر تهران به قدری افزایش یافته که ریسک سرمایه گذاری را کاهش داده و این خود باعث شده که برخی از سوداگران و دلالان از این فرصت سوء استفاده کنند.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان گفت: باید هرچه سریع‌تر دولت و مجلس با همکاری یکدیگر اقدامات لازم را در جهت بهبود وضعیت بازار مصالح ساختمانی در دستور کار خود قرار دهند.

پور حاجت بیان کرد: روند صعودی قیمت مصالح ساختمانی باعث شده که میزان ساخت‌وساز کاهش یابد که در نتیجه زمینه ساز نابسامانی در عرضه و تقاضا مسکن می‌شود.

پور حاجت بیان کرد: نتیجه نابسامانی در بازار مسکن چیزی به غیر از افزایش قیمت مسکن و بازار اجاره نخواهد بود.

او گفت: دولت باید با اعتماد به بخش خصوصی بتواند میزان تولید مسکن را در کشور افزایش دهد، چراکه هم اکنون یکی از مهم‌ترین اقدامات در حوزه مسکن آن است که با همکاری انبوه سازان و اعتماد به این بخش بتوانیم این بازار را به سمت رونق و ثبات قیمتی هدایت کنیم.

باشگاه خبرنگاران

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا