بورس و بازارمجله خبری

خانه‌های زیر یک میلیارد تومان در کجای تهران هستند؟

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از اقتصادنیوز، قیمت خانه به قدری بالا رفته که دیگر در تهران با بودجه یک میلیاردی، نمی شود خانه خرید؛ حتی خانه ای قدیمی با کمترین امکانات و متراژ پایین.

آخرین گزارش بانک مرکزی، گرانی مسکن را تایید می کند؛ به طوری که در آبان ماه متوسط قیمت آپارتمان های مسکونی فروش رفته در شهر تهران به ۴۷ میلیون و ۹۳۷ هزار تومان رسیده که متوسط قیمت ارزان ترین منطقه ۲۴ میلیون و ۲۶۴ هزار تومان و گران ترین منقطه ۹۶ میلیون و ۷۷۸ هزار تومان بوده است.

در بررسی فایل های فروش ملک، آن هم برای فردی که بودجه ای کمتر از یک میلیارد تومان دارد، در شهرهای حاشیه تهران البته واحدهای کوچک متراژ وجود دارد.

بنا به این گزارش، در اندیشه، شهر زیبا یک واحد آپارتمان ۴۰ متری پنج سال ساخت برای فروش متری ۱۷ میلیون تومان گذاشته شده که برای این خانه باید ۶۸۰ میلیون تومان هزینه کرد. همچنین خانه ای دیگر در اندیشه، شهر زیبا ۴۴ متری پنج سال ساخت برای فروش ۱۸ میلیون و ۶۳۶ هزار تومان قیمت گذاشته شده که مبلغ نهایی این ملک، ۸۲۰ میلیون تومان است.

همچنین در میان آگهی های فروش، آپارتمانی ۶۰ متری در شریف آباد، ۶ سال ساخت، متری هفت میلیون تومان قیمت دارد که برای خرید آن باید ۴۲۰ میلیون تومان هزینه کرد. یک آپارتمان ۵۸ متری در صالح آباد شرقی نیز متری ۱۲ میلیون و ۵۸۶ هزار تومان برای فروش گذاشته شده که در نهایت برای خرید آن باید ۷۳۰ هزار تومان هزینه کرد.

آپارتمانی دیگر در مبارک آباد بهشتی، ۵۷ متری، ۱۴ سال ساخت متری ۱۵ میلیون و ۷۸۹ هزار تومان قیمت دارد که در نهایت ۹۰۰ میلیون تومان باید برای خرید آن هزینه کرد. یک آپارتمان ۶۰ متری در جاجرود سعیدآباد، متری ۱۱ میلیون و ۶۶۶ هزار تومان قیمت دارد که مبلغ نهایی برای این خانه ۷۰۰ میلیون تومان اعلام شده است.

آپارتمانی دیگر در یافت‌آباد، خیابان سلطانی، ۷۰ متر متراژ، متری ۱۰ میلیون و ۱۴۲ هزار تومان برای فروش قیمت گذاشته شده که در نهایت باید ۷۱۰ میلیون تومان هزینه کرد. همچنین در نعمت آباد، یک آپارتمان ۷۰ متری ۱۳ میلیون تومان قیمت گذاشته شده که در نهایت باید ۹۱۰ میلیون تومان برای آن هزینه کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا