مجله خبریراه و شهرسازی

۱۹ میلیون نفر ساکن بافت‌های فرسوده شهری هستند

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با احتساب بهره‌برداری از ۷۷۰ واحد نوسازی مسکن در زنجان از ابتدای دولت سیزدهم تا به امروز بیش از ۵۵ هزار واحد نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده شهری به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از محمد آئینی امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در حال حاضر ۷۴ هزار هکتار بافت فرسوده، ۵۹ هزار سکونت‌گاه غیررسمی و حاشیه‌ای و ۳۲ هزار بافت فرسوده تاریخی در کشور وجود دارد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری با بیان اینکه در شهر تهران نیز ۴۵۰۰ هکتار واجد شرایط نوسازی است، افزود: در مجموع ۱۹ میلیون نفر ساکن بافت‌های فرسوده شهری هستند که معادل ۳۰ درصد جمعیت شهری کشور را شامل می‌شود.

آیینی با متذکر شدن حجم بالای بناهای فرسوده، اضافه کرد: دولت با تدوین بسته‌های تشویقی اعم از اداری، مالی، شهرسازی توانسته است بر این طرح شتاب دهد و موانع کار را از دوش مردم بردارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: همزمان با سفر هیات دولت به استان زنجان طرح کلید به کلید با واگذاری ۴ واحد مسکونی به ۴ خانوار ساکن در محله سکونت‌گاه غیررسمی پرخطر کوی فلسطین زنجان، اجرایی و آغاز می‌شود.

آئینی خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح نهضت ملی مسکن تاکنون بیش از ۲۰۳ هزار واحد در دست نوسازی بوده که بیش از ۱۸۲ هزار از آن در این دولت شروع شده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا