اخبار ساختمان آنلاینراه و شهرسازیمجله خبری

حرکت جهادی بخش‌خصوصی برای احیای تعاون / نقش بخش تعاون در اقتصاد انکارناپذیر است

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از روابط عمومی اتّحادیه تعاونی‌های عمرانی تهران، در راستای نیل به اهداف و ماموریت‌های تعیین شده در قانون، این اتّحادیه تفاهم‌نامه همکاری با خانه تعاونگران ایران به عنوان یکی از تشکل‌های مطرح در حوزه تعاون به امضاء رساندند.

در این تفاهم‌نامه طرفین توافق کردند تا در حوزه ترویج فرهنگ بخش تعاون در قالب برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برنامه‌هایی را توسط کارگروه‌های مشترک تهیه و تدوین نمایند.

یکی دیگر از مفاد این تفاهم‌نامه ارائه طرح و برنامه عملیاتی برای ترمیم دیدگاه عمومی و اعتماد سازی برای بخش تعاون است.

از دیگر موضوعاتی که در این تفاهم‌نامه بر اجرای مشترک آن تأکید شده می‌توان به تألیف کتاب و اجرای طرح‌های پژوهشی و مطالعاتی در حوزه تعاون و عمران با بهره‌گیری از تجربیات و الگوهای کشورهای موفق اشاره کرد.

در مراسم امضاء این تفاهم‌نامه، دکتر خشایار باقرپور مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی تهران ضمن تأکید بر آمادگی اتحادیه برای همکاری با تمام فعالان بخش تعاون، عمران و صنعت ساختمان اظهار کرد: ما در این اتحادیه ظرفیت‌های بسیار بالایی برای تعامل با تعاونی‌ها، تشکل‌ها و همچنین فعالان بخش صنعت ساختمان فراهم کرده‌ایم.

به گفته وی هدف از ایجاد این ظرفیت‌ها، بالا بردن سطح دانش علمی، عملیاتی و مدیریتی و در یک‌کلام تخصص فعالان اقتصاد، صنعت ساختمان و به خصوص تعاون است. برای این منظور اقدام به راه‌اندازی بخش مشاوره حقوقی، آموزش و پژوهش تعاون و همچنین مرکز حل اختلاف و داوری نموده‌ایم.

وی تأکید کرد: این بخش‌ها در اتحادیه تعاونی‌های عمرانی تهران آمادگی کامل دارند تا با در اختیار گذاشتن امکانات و دانش موجود، مشکلات تعاونی‌ها و مدیران و فعالان را در حوزه صنعت ساختمان برطرف کرده و گام کوچکی برای افزایش اعتماد عمومی به این بخش مهم و تأثیر گذار اقتصاد بردارند.

در ادامه مراسم دکتر علی حسین شهریور دبیر کل خانه تعاونگران ایران با اشاره به ظرفیت‌های بالای بخش تعاون در اقتصاد کشور بر این نکته تأکید کرد: تشکل‌ها و مجموعه‌هایی نظیر اتحادیه تعاونی‌های عمرانی تهران می‌توانند با ایفای نقش و استفاده از توانمندی و تخصص خود در این زمینه بسیار مؤثر بوده و دولت‌ها نیز می‌بایست با نگرشی جدید به بخش تعاون و توانایی آن در حل معضلات اقتصادی، از تمام ظرفیت‌های موجود برای رفع موانع اقتصادی بهره ببرند.

به گفته دبیرکل خانه تعاونگران ایران مبحث آموزش، جایگاه بسیار مهمی در افزایش بهره‌وری و ایجاد اشتغال پایدار در کشور دارد. از این رو این تشکل اقدام به برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی از سطح جامعه کارگری تا دکترای حرفه‌ای در انواع رشته‌ها و مشاغل نموده و در پایان دوره‌ها مدرک فنی و حرفه‌ای به شرکت کنندگان ارائه خواهد شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا