مجله خبریبورس و بازارراه و شهرسازی

۲ هزار میلیارد تومان منابع صندوق ملی مسکن برای بخش مسکن هزینه شد

مدیرعامل صندوق ملی مسکن از هزینه ۲ هزار میلیارد تومانی منابع صندوق ملی مسکن در سال گذشته برای تولید و تکمیل مسکن خبر داد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا مهدیار اسماعیلی گفت: پیش‌بینی ما برای امسال در بخش بازگشت اقساط مسکن مهر حدود ۳.۸ همت است که مکاتبات با بانک مسکن انجام شده است و آن را به نفع عملیات نهضت ملی و هزینه در مسکن، وصول خواهیم کرد.

وی افزود: صندوق ملی مسکن با هدف تامین مالی نهضت ملی و عملیات ساخت مسکن در کشور تاسیس شد و از زمان تاسیس تاکنون تلاش کرده تا مبتنی بر ظرفیت‌هایی که در اساسنامه تاکید شده، فعالیت‌هایی را به منظور تامین تجمیع منابع مالی بخش مسکن، مشارکت در تامین مالی ساخت، جذب و هدایت منابع مالی، تجهیز منابع مالی به انجام برساند که همه آن فعالیت‌ها در نهایت منجر به تسریع و تسهیل در عملیات ساخت مسکن شود.

مهدیار اسماعیلی ادامه داد: سال گذشته از محل گردش منابع سازمان ملی زمین و مسکن و همچنین شهرهای جدید تلاش شد تا عملیات تکمیل واحدهای بازمانده مسکن مهر انجام شود.

وی افزود: سال گذشته حدود ۲ هزار میلیارد تومان در ساخت و تکمیل پروژه‌ها از محل منابع صندوق حمایت انجام شد که بخشی در ادارات کل راه و شهرسازی و بخشی در شهرهای جدید هزینه شده است.

ابلاغ بودجه یک هزار میلیارد تومانی صندوق ملی مسکن برای سال جاری

وی تصریح کرد: قانونگذار برای سال جاری منابع یک هزار میلیارد تومانی پیش‌بینی کرده که به صندوق ابلاغ شده است و بعد از تخصیص می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

مدیرعامل صندوق ملی مسکن ادامه داد: علاوه بر بودجه عمومی که در بودجه امسال به صندوق ملی مسکن ابلاغ شده است قانون، منابعی را برای صندوق در نظر گرفته است که خارج از مسیر بودجه قابل تحقق است که یکی از آن منابع، منابع حاصل از بانک‌هایی است که پرداخت تسهیلات مسکن را بنا بر قانون و در سقف تعیین شده انجام ندادند. بر همین اساس بانک‌هایی که ۲۰ درصد تسهیلات خود را به بخش مسکن تخصیص نداده‌اند مکلف‌اند تا برابر با میزان عدم تعهد خود را به صندوق ملی مسکن بازگردانند.

بازگشت اقساط مسکن مهر در بخش مسکن هزینه می‌شود

مهدیار اسماعیلی از دیگر مواردی را که به صندوق واریز خواهد شد بازگشت اقساط مسکن مهر عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی ما برای ۱۴۰۲ در بخش بازگشت اقساط مسکن مهر حدود ۳.۸ همت است که مکاتبات با بانک مسکن انجام شده است و آن را به نفع عملیات نهضت ملی و هزینه در مسکن، وصول خواهیم کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا