راه و شهرسازیمجله خبری

وجود 2 میلیون و 700 هزار بنای ناپایدار در کشور

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از فارس، سید علی باب‌الحوائجی در نشست سفیران بازآفرینی با موضوع باز آموزی زلزله شهر بم در دهدشت، از نوسازی ۶۰۰ هزار واحد مسکونی طی چهار ساله دولت سیزدهم خبر داد و اظهار کرد: تاکنون ۱۰۹ هزار واحد مسکونی در محلات فرسوده در حال ساخت هستند.

نماینده شرکت بازآفرینی شهری کشور گفت: نوسازی بافت های فرسوده شهری و روستایی یکی از چالش های اصلی دولت کنونی است.

وی افزود: طی بازرسی های انجام شده جمعیتی بالغ بر ۱۰ میلیون نفر در کشور در بافت های فرسوده زندگی می کنند.

باب‌الحوائجی بناهای ناپایدار در کشور را دو میلیون و ۷۰۰ هزار بنای فاقد هرگونه سازه بتنی عنوان و بیان کرد: بازسازی این بناها باید شتاب بگیرد.

نماینده شرکت بازآفرینی شهری، تسهیلات بانکی از محل تسهیلات اشتغال زایی برای نوسازی در بافت های فرسوده در تهران را ۴۵۰ میلیون تومان، کلان شهرها و مراکز استان ها ۳۵۰ و سایر شهرها را ۱۵۰ میلیون تومان عنوان و تصریح کرد: نرخ سود این تسهیلات بین ۱۰ تا ۱۲ درصد است.

به گفته این مسئول تاکنون ۳۰ هزار واحد برای دریافت تسهیلات بازآفرینی به بانک‌ عامل معرفی شده اند.

وی از ارائه بسته های تشویقی دولت سیزدهم برای مردمی سازی بافت های فرسوده خبر داد و گفت: بخشودگی کامل یا بخشی از هزینه های صدور پروانه، کاهش زمان صدور پروانه، اعطای تسهیلات مالی ارزان قیمت و کمک در تامین اسکان موقت از جمله مهم ترین حمایت های دولت به ساکنان بافت های فرسوده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا