راه و شهرسازیمجله خبری

تعهد ساخت ۱.۶ میلیون واحد توسط بنیاد مسکن در دولت سیزدهم

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، اکبر نیکزاد صبح جمعه ۴ آذرماه در بازدید از پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن شهر همدان، اظهار کرد: طبق قانون جهش تولید مسکن، دولت باید سالانه یک‌میلیون مسکن بسازد که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد روستایی و ۸۰۰ هزار واحد شهری است.

نیکزاد ادامه داد: بنیاد مسکن تعهد دارد که سالانه ۲۰۰ هزار واحد روستایی و ۲۰۰ هزار واحد شهری بسازد بنابراین ما در طول چهارسال دولت سیزدهم باید یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد بسازیم اما در حال حاضر به ۳۲۰ هزار واحد رسیدیم بنابراین تلاش می‌کنیم تا تعهدات سال اول خود را تامین و وارد تعهدات سال دوم خود شویم.

وی در رابطه با اختلاف تعهدات با پروژه‌های در حال انجام، توضیح داد: در سال اول به علت مکان‌یابی، تامین زمین، طراحی و هماهنگی با سایر دستگاه‌ها روند پروژه‌ها به تاخیر افتاد اما در سال دوم و سوم با شتاب بیشتری کار را ادامه می‌دهیم و تلاش می‌کنیم به تعهدات خود عمل کنیم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دررابطه با وضعیت استان همدان، مطرح کرد: در استان همدان حدود ۵۰۰۰ واحد روستایی و ۳۰۰۰ واحد شهری در حال ساخت داریم که کیفیت اجرای این پروژه‌ها بسیار مطلوب است و از نظر زمان بندی تلاش داریم که با برنامه زمان بندی تدوین شده به سرانجام برسد.

نیکزاد در رابطه با پرداخت تسهیلات بانکی برای ساخت مسکن روستایی، مطرح کرد: پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی برای ساخت مسکن نهایی و مشکلاتی که وجود داشت، مرتفع شده است. بانک‌های عامل همکاری بسیار خوبی دارند و در این مدت عملکرد بانک‌ها بسیار مطلوب بوده است.

وی ادامه داد: در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر نیز روند خوبی در ساخت مسکن وجود دارد و مقداری از هزینه ساخت توسط تسهیلات بانکی و مقداری آورده متقاضیان است. تاکنون مردم همت کرده و آورده‌ها را واریز کردند و با کمک مردم، روند اجرایی از نظر سرعت و کیفیت، خوب است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکید کرد: این پروژه‌ها حتما باید خوب طراحی و اجرا شوند تا مردم از زندگی در این واحدها لذت ببرند.

نیکزاد در رابطه با تامین مصالح ساخت مسکن، بیان کرد: در زمینه تامین مصالح در کشور، نگرانی‌هایی ایجاد شده بود اما شرکت‌های زیرنظر بنیاد مسکن، به صورت قوی وارد عمل شدند و فعالیت آن ها دو چندان می‌شود چراکه پیمانکاران و مردم نباید برای تامین مصالح مشکلی داشته باشند.

وی درباره زمان افتتاح این پروژه‌ها گفت: تصمیم داریم در ایام مختلف سال برنامه‌های افتتاح را با حضور مقامات ارشد کشور داشته باشیم و در حال حاضر استان‌ها در حال آمادگی برای افتتاح مسکن روستایی، شهری و اقشار کم درآمد در دهه فجر هستند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در پایان با اشاره به اقدامات بنیاد مسکن در ۲۲ نقطه از کشور که در اثر بلایای طبیعی آسیب دیدند، مطرح کرد: آخرین زلزله تخریبی که در کشور داشتیم، در شهر خوی رخ داد. روند بازسازی پروژه‌های آنجا در وضعیت مطلوبی قرار دارد و تا ۴۵ روز آینده، تکمیل می‌شود تا مردم در زمستان به مشکل بر نخورند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا