مجله خبریصنایع ساختمانی

استفاده از تاسیسات جدید ساختمانی برای صرفه جویی در مصرف انرژی

یک کارشناس مسکن در خصوص صرفه جویی در مصرف انرژی در صنعت ساختمان سازی گفت: باید در بحث صرفه جویی در مصرف انرژی ۵۰ درصد صرفه جویی از طریق استفاده از تأسیسات ساختمانی جدید را به کار بگیریم.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از مهر، علی جنتی گفت: در بحث لوله تک لایه و سه لایه که از تأسیسات ساختمانی هستند در نهضت ملی مسکن از یک مواد جدید در تولید لوله استفاده می‌شود که باعث شده که هزینه‌های ساخت مسکن بین ۲۰ تا ۲۵ درصد کاهش یابد و بحث صرفه جویی در مصرف انرژی ۵۰ درصد صرفه جویی از طریق استفاده از تأسیسات ساختمانی جدید را شاهد خواهیم بود.

کارشناس مسکن در ادامه تصریح کرد: همچنان در حوزه تولید لوله و تأسیسات ساختمانی مجبور هستیم با برند ترکیه‌ای همکاری کنیم به طوری که شرکت‌ها جنس را از کارخانجات ایرانی خریداری می‌کنند اما به اسم برند خارجی و ترکیه‌ای به فروش می‌رسانند و استفاده از تأسیسات و لوله‌های ساختمانی با کیفیت نقش بسیار مهمی در افزایش طول عمر ساختمان‌ها دارد و در این شرایط باید استفاده از ظرفیت‌ها تولیدات داخلی با کیفیت در دستور کار قرار گیرد.

علی جنتی در ادامه تاکید کرد: باید گام‌های مؤثری را در حوزه ساخت مسکن در استفاده از تأسیسات با کیفیت در این حوزه به ویژه در پروژه‌های نهضت ملی مسکن برداریم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا