راه و شهرسازیمجله خبری

تخلیه ساختمان ناایمن آلومینیوم منتفی شد

به گزارش ساختمان آنلاین:  به نقل از بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان در تشریح مصوبات جلسه صبح امروز دادستانی تهران که با حضور نمایندگان کسبه و دستگاه‌های مرتبط در خصوص ایمن‌سازی ساختمان آلومینیوم برگزار شد گفت: در این جلسه توافق شد تا کسبه ساختمان آلومینیوم مسئولیت حقوقی ایمن‌سازی آلومینیوم را بدون تخلیه این ساختمان برعهده بگیرند و بنیاد مستضعفان نیز به‌عنوان مالک، قدرالسهم خود را پرداخت کند.

محمد پیرعلی درباره جلسه صبح امروز دادستانی تهران درباره تعیین وضعیت ایمن‌سازی ساختمان‌آلومینیوم اظهار کرد: در جلسه صبح امروز که در محل دادستانی تهران برگزار شد، نمایندگان شهرداری تهران، کسبه ساختمان آلومینیوم، سازمان آتش نشانی، سازمان نظام مهندسی و بنیاد مستضعفان حضور داشتند و ایمن‌سازی ساختمان‌آلومینیوم مورد بحث و بررسی طرفین قرار گرفت.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان در این جلسه همچنان بر موضع خود مبنی بر لزوم تخلیه موقت آلومینیوم به منظور ایمن‌سازی این ساختمان در شرایط مطلوب و با کمترین ریسک و خطر برای شهروندان تاکید کرد، گفت: در این جلسه کسبه ساختمان آلومینیوم همچنان بر موضع خود مبنی بر عدم تخلیه این ساختمان و ایمن‌سازی آن همزمان با فعالیت خود تاکید داشتند و در نهایت با میانجی‌گری نمایندگان آتش نشانی و شهرداری قرار شد شورای کسبه آلومینیوم، مسئولیت حقوقی و تبعات ایمن‌سازی ساختمان را بدون تخلیه آن برعهده بگیرند و ایمن‌سازی توسط خود آنها به عنوان صاحبان سرقفلی انجام شود.

رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان ادامه داد: نا ایمن‌ترین بخش ساختمان‌آلومینیوم مربوط به تأسیسات برق در این ساختمان است که مقرر شد به قید فوریت ایمن‌سازی آن انجام شود.

وی افزود: ما پیش از این نیز عنوان کرده بودیم که اگر قرار باشد بنیاد مستضعفان به تنهایی پروژه ایمن‌سازی‌آلومینیوم را بر عهده بگیرد، برای حفظ امنیت شهروندان و مراجعان و کسبه، باید ساختمان تخلیه شود و پس از انجام فرایند ایمن‌سازی، ساختمان مجدداً به کسبه تحویل داده شود اما اگر کسبه خودشان مسئولیت ایمن‌سازی را برعهده بگیرند، بنیاد قدرالسهم خود که معادل ۵۰ درصد هزینه‌ها است، کاملاً بر عهده خواهد گرفت.

پیرعلی در پاسخ به این سوال که از چه زمانی فرآیند ایمن‌سازی این ساختمان آغاز می‌شود، گفت: به محض اینکه کسبه ساختمان آلومینیوم از لحاظ حقوقی این تعهد و اطمینان را به بنیاد مستضعفان و دادستانی تهران بدهند که تمامی مسئولیت اجرای عملیات ایمن‌سازی و تبعات احتمالی آن ناشی از عدم تخلیه ساختمان حین ایمن‌سازی برعهده آنهاست، عملیات ایمن‌سازی می‌تواند آغاز شود.

بر اساس این گزارش، ساختمان ۱۵ طبقه آلومینیوم به متراژ ۴۳۰۰ متر مربع در سال ۱۳۴۳ احداث شده و این ساختمان در حال حاضر فاقد پایان کار، سیستم‌های اعلام و اطفا حریق و همچنین دارای تأسیسات برقی فرسوده و مستهلک است که بنیاد از ۶ سال پیش پیگیر ایمن‌سازی آن با هدف پیشگیری از هرگونه حادثه احتمالی بوده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا