بورس و بازارمجله خبری

تسهیلات مسکن مردم را خانه‌دار نمی‌کند

به گزارش ساختمان آنلاین:  فرشید پورحاجت در خصوص تغییر و تحولات بازار مسکن در پایان سال اظهار کرد: صحبت هایی از بیرون در مورد برجام شده و اطلاعات اشتباهی مبنی بر کاهش قیمت مسکن توسط برخی رسانه ها به مردم داده می شود بنابراین مردم منتظر این هستند که ببینند که در ادامه چه اتفاقی خواهد افتاد لذا تحرکی هم اکنون در بازار مشاهده نمی شود.

سونامی وحشتناک در حوزه تسهیلات مسکن

دبیر کانون سراسری انجمن های انبوه سازان گفت: باید بپذیریم امروز قشر مصرفی ما، بخش عمده ای از هزینه های خرید مسکن را از طریق تسهیلات بانکی تامین می کند، سونامی وحشتناکی در حوزه تسهیلات بانکی رخ داده و قیمت اوراق وام مسکن اوج گرفته است و مردم برای دریافت جایزه ۴۷۰ میلیون تومان وام باید حدود ۱۰۰ میلیون تومان هزینه کنند که در هیچ جای دنیا با این شرایط تسهیلات به مردم داده نمی شود.

وی بیان کرد: آن هم مسکنی که جزو تکالیف دولت ها بوده و رئیس جمهور به شدت این مسأله را دنبال می کند و برای مجلسی که قانون جهش تولید مسکن مصوب کرده تا مردم بتوانند سرپناه امنی برای خود داشته باشند.

پورحاجت ادامه داد: در هیچ کجای دنیا نمی بینیم که مردم برای دریافت تسهیلات بانکی هزینه ۳۰ درصدی بپردازند و در کدام علم اقتصاد چنین اعدادی ثبت شده است.

دبیر کانون سراسری انجمن های انبوه سازان بیان کرد: باید کالبدشکافی دقیقی در حوزه مسکن انجام شود زیرا با این مسیری که طی می کنیم نمی توانیم شرایطی را فراهم کنیم که مردم صاحب خانه شوند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا