مجله خبریبورس و بازارراه و شهرسازی

تولید مسکن در سال جاری افزایش خواهد یافت

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران از صدور پروانه ساخت برای ۱۴ هزار و ۸۱۳ واحد مسکونی در چهار ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: این عدد در مدت مشابه سال گذشته ۹۵۰۸ واحد مسکونی بود که این آمار بیانگر رشد تولید مسکن در سال ۱۴۰۲ است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، بنا براعلام روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، حمیدرضا صارمی با مقایسه آمار صدور پروانه چهار ماهه نخست امسال با مدت مشابه در سال ۱۴۰۱ گفت: در این مدت، ۴۳۲۲ مورد پروانه ساختمانی در شهر تهران صادر شده است. این آمار در مدت مشابه سال گذشته 1315 مورد بود بنابراین شاهد رشد حدود ۳۲۰ درصدی صدور پروانه در چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

وی ادامه داد: براساس آمار فوق، از مجموع پروانه های صادر شده در چهار ماهه ابتدایی امسال، ۱۴ هزار و ۸۱۳ واحد مسکونی احداث خواهد شد این در حالیست که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۹۵۰۸ واحد مسکونی بود و این آمار بیانگر این است که شاهد رشد تولید مسکن در سال ۱۴۰۲ خواهیم بود.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: از لحاظ متراژ ساخت ‌و ساز نیز در چهار ماه ابتدایی امسال، مجوز ساخت برای حدود ۲ میلیون و ۶۰۴ هزار و ۸۵۶ مترمربع صادر شده که این عدد در مدت مشابه سال گذشته حدود یک میلیون و ۷۵۸ هزار و ۲۹۲ مترمربع بود که مقایسه این دو عدد، رشد حدود ۵۰ درصدی ساخت و ساز در پایتخت را نشان می دهد.

وی همچنین با اشاره به کاهش زمان صدور پروانه های ساختمانی اظهار کرد: شهرداری تهران در راستای افزایش رضایت شهروندان، کاهش زمان صدور پروانه را در دستور کار خود قرار داده است که در نتیجه اقدامات صورت گرفته، میانگین زمان صدور پروانه از ۱۰۶ روز در چهار ماهه ابتدایی سال گذشته به ۶۲ روز در چهار ماه ابتدایی امسال کاهش یافت.

صارمی در پایان گفت: مناطق ۱۵، ۴ و ۱۴ در صدر جدول بیشترین تعداد صدور پروانه در چهار ماه ابتدایی امسال قرار گرفتند همچنین در این بازه زمانی مناطق ۹، ۱۲ و ۳ کمترین تعداد صدور پروانه را داشتند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا