بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

تورم بدون تولید مسکن کاهش نمی‌یابد

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، هادی عباسی در مراسم آغاز عملیات اجرایی 100 هزار واحد نهضت ملی مسکن در 13 شهر جدید کشور اظهار کرد: رویکرد وزارت راه و شهرسازی، مسکن، خانواده و تحکیم بنیان خانواده است. برنامه‌های وزارت راه خانواده محور و بر اساس نیاز خانواده (مسکن)،‌ تسهیل ازدواج‌ها و افزایش امید است.

وی افزود: بدون ساخت مسکن فقر ریشه‌کن نمی‌شود و راهکار برقراری عدالت تولید مسکن است. وقتی همه خانوارها مسکن داشته باشند می‌توانیم بگوییم فقر ریشه‌کن شده است.

وی با تاکید بر این‌که ساخت مسکن تمام شاخص‌های اقتصادی را بهبود می‌بخشد،‌ تصریح کرد: طی 10 سال گذشته رشد اقتصادی صفر بوده چون توجهی به ساخت مسکن نشد. با ساخت و ساز مسکن تورم کاهش یافته و بدون  این بخش نرخ تورم کاهش نمی‌یابد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که مسکن مهم‌ترین سهم وزنی را در تورم دارد،‌ گفت: پروژه‌های مسکن‌سازی باید مردمی اجرا شود؛‌ هرچه به این سمت حرکت کرده‌ایم پروژه‌ها زودتر تکمیل شده است.

عباسی در ادامه به توجه ویژه وزارت راه و شهرسازی به شهرهای کوچک و روستاها خبر داد و با اشاره به این‌که در روستاهای بالای 20 خانوار جمعیت از بنیاد مسکن خواسته‌ایم زمین مورد نیاز ساخت مسکن را تامین کند، اضافه کرد: همچنین علاوه بر شهرهای جدید،‌ احیای بافت‌‌های فرسوده نیز از جمله مهم‌ترین راهبردهای وزارت راه است. در بافت فرسوده راهبرد اصلی بحث کلید به کلید است. با این کار بافت‌های فرسوده به خانه‌های نوساز تبدیل شده و وعده نسیه‌ای هم نداده‌ایم.

وی با بیان ” انتظار می‌رود سایر بانک‌ها مانند بانک مسکن در نهضت ملی مسکن پای کار بیایند”، اظهار کرد: سهم مسکن طی یک دهه اخیر از تسهیلات به شدت نزولی بوده است.

وی مقابله با سوداگری و کنترل اجاره با استفاده از سامانه املاک و اسکان و مالیات بر خانه‌های خالی را از جمله برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد و گفت: با اجرای این برنامه‌ها مسکن از یک کالای سرمایه‌ای به کالای مصرفی تبدیل می‌شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا