مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان اعلام شد

مقام مسئول وزارت راه از انتشار نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسی در ۷ رشته خبر داد و گفت: پاسخنامه تشریحی سئوالات با هدف آموزش و شفاف‌سازی در دسترس است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، حامد مانی‌فر مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان اظهار کرد:‌ نتایج آزمون ورود به حرفه 7 رشته مهندسی، کاردان‌های فنی در 6 رشته و معماران تجربی از طریق سایت معاونت مسکن و ساختمان برای متقاضیان قابل دریافت است.

وی با یادآوری اینکه این دوره از آزمون‌ها به شکل تستی و در 71 شهر ( 92 حوزه امتحانی) برگزار شد، افزود: به منظور رعایت حقوق داوطلبان و شرکت‌کنندگان تمامی اعتراض‌ها دریافت و تک تک آنها بررسی و اصلاحات لازم برای آنها انجام شد.

مانی‌فر تصریح کرد: در مورد آزمون طراحی معماری تاکنون تصحیح بیش از 60 درصد دفترچه‌ها انجام شده است. مقرر شده نتایج آزمون طراحی معماری اواخر مردادماه طبق وعده قبلی،‌ اعلام شود.

وی از انتشار پاسخ‌نامه تشریحی سئوالات آزمون ورود به حرفه مهندسی برای تمامی رشته‌ها توسط مرجع برگزار کننده آزمون با هدف شفاف‌سازی و تاکید بر جنبه آموزشی آن برای سومین بار، تاکید کرد و گفت: با این‌کار علاوه بر آنکه داوطلبان منابع آزمون را پیدا می‌کنند، راه حل صحیح سئوالات را نیز خواهند یافت.

مدیرکل دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان گفت: امسال برای برگزاری سه دوره آزمون ورود به حرفه مهندسی طراحی و برنامه‌ریزی شد. یک دوره آن اواخر اردیبهشت برگزار شد. دوره دوم در مهرماه و دوره سوم در بهمن یا اسفندماه برگزار می‌شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا