دیدگاهراه و شهرسازیمجله خبری

دولت در حوزه مسکن نباید تصدی‌گری کند

سید علی یزدی خواه ،نماینده مجلس درگفتگو با خبرنگار ساختمان آنلاین  گفت: با توجه به انباشت تقاضا در بخش مسکن ، دولت تمام اهتمام خود را به افزایش عرضه مسکن مناسب معطوف کند و با توجه به اینکه از لحاظ تامین اراضی مناسب در کشور مشکلی وجود ندارد،مسوولان باید با برنامه ریزی و سیاست گذاری درست شرایط را برای خانه دار کردن متقاضیان مسکن فراهم کند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه دولت باید تا می تواند از تصدی گری پرهیز و نقش تسهیل کننده و هدایتگر را در حوزه مسکن داشته باشد بر نقش ارایه تسهیلات تشویقی بر رونق بخش مسکن تاکید کرد و اذعان داشت : قطعا اگر وام‌های کم بهره به بخش مسکن اختصاص پیدا کند،این امر سبب افزایش عرضه مسکن خواهد شد و این سیاست مخصوصا در حوزه بافتهای فرسوده به شدت اثر گذار خواهد بود و سبب شتاب گرفتن روند بهسازی بافتهای فرسوه خواهد شد.

این نمانیده مجلس همچنین با تاکید بر اینکه مسکن نقش کلیدی در اقتصاد کلان دارد و رونق بخشی به این صنعت سبب رشد اقتصادی و افزایش فرصتهای اشتغالزایی می شود خاطر نشان ساخت: با توجه به این امر باید از تمامی مکانیزمها برای رونق بخش مسکن استفاده کنیم و طرح نهضت ملی مسکن می تواند فرصت بسیار مناسبی برای خانه دار شدن اقشار ضعیف باشد.

یزدی خواه همچنین تاکید کرد : البته واحدهای نهضت ملی مسکن باید در اراضی مناسب ساخته شوند که از لحاظ خدمات زیرساختی و روبنایی مشکلی نداشته باشند و نباید تجربه طرح مسکن مهر را در طرح نهضت ملی مسکن تکرار کنیم.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا