مجله خبریبورس و بازارراه و شهرسازی

ابزارهای شناسایی خانه‌های خالی فعال شد

مشاور وزیر راه و شهرسازی از فعال شدن ابزارهای شناسایی خانه های خالی خبر داد و گفت: در تلاشیم بازار مسکن را با مدیریت تقاضا و عرضه ساماندهی کنیم.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، روح‌الله اکبری اظهار کرد: در تلاشیم با جهش تولید مسکن، عرضه و تولید را افزایش دهیم و در عین حال با مدیریت تقاضا هم در بازار خرید و فروش و هم بازار عرضه، ساماندهی بازار مسکن را رقم بزنیم.

وی افزود: با توجه به اینکه 15 اردیبهشت تا 15 شهریور اوج جابه‌جایی مستأجران است، ساماندهی بازار اجاره در دستور کار است که در نشست شورایعالی مسکن استان این مهم و عملیات ساماندهی بازار اجاره بها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این نشست موضوع ساماندهی بازار اجاره با بهره مندی از ابزارهای قانونی و عرضه خانه های خالی به بازار مسکن برای افزایش عرضه مورد تأکید قرار گرفت، همچنین مقرر شد شهرداری ها و مدیران عامل عمران شهرهای جدید ابزارهای شناسایی خانه های خالی را فعال کنند و دستگاه های خدمات رسان همچون برق، آب و گاز برای شناسایی واحدهای مسکونی خالی به دستگاه ها کمک لازم را برسانند.

وی با تأکید بر اینکه مجموعه اقدامات کمک به بازار عرضه مسکن است، گفت: مقرر شده است فعالیت بنگاه های املاک غیررسمی رصد و از فعالیت آنها جلوگیری شود، چون بخش عمده قیمت سازی ها توسط بنگاه ها و مشاوران املاک انجام می شود که ضروری است بنگاه های متخلف در بازار مسکن شناسایی شوند و با این کار از قیمت سازی های غیرواقعی در بازار مسکن جلوگیری شود.

مشاور وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به ساماندهی و شناسایی سایت هایی که به قیمت سازی غیرواقعی مسکن دامن می زنند، اضافه کرد: مقرر شد کنترل لازم در این خصوص انجام شود، به همین منظور ضرورت دارد کارشناسان بخش صنعت، معدن و تجارت و استانداری تهران طبق شرح وظایف خود کنترل بازار مسکن را به عهده بگیرند. این جلسه برای کنترل شیوه عملیاتی سازی کار و هماهنگی بین دستگاه ها تشکیل شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا