مجله خبریبورس و بازار

سهم مالیات خانه‌های خالی فقط ۱.۵ میلیارد تومان

براساس آمارهای منتشر شده از سوی سازمان مالیاتی در سه ماهه اول سال در مجموع ۱۳۷ هزار و ۱۸۸ میلیون تومان مالیات وصول شده اما در این میان تنها ۱.۵ میلیارد تومان از خانه‌های خالی و ۱۵۰ میلیارد تومان از صادرکنندگان مواد خام وصول شده است.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، براساس داده‌های سازمان امور مالیاتی طی سه ماهه ابتدایی سال جاری در مجموع 137 هزار و 188 میلیون تومان مالیات وصول شده است.

وصول تنها 1.5 میلیارد تومان از خانه‌های خالی

مالیات‌های مستقیم

با توجه به آمارهای موجود مجموع مالیات‌های مستقیم وصولی در فصل بهار به 80 هزار و 626 میلیارد تومان رسیده است. مالیات‌های مستقیم به سه دسته مالیات اشخاص حقیقی، مالیات بر درآمدها و مالیات بر ثروت تقسیم می‌شود.

براین اساسا در بخش مالیات اشخاص حقوقی 45 هزار و 642 میلیارد تومان، مالیات بر درآمد 27 هزار و 193 میلیارد تومان و در بخش مالیات بر ثروت 7 هزار و 790 میلیارد تومان مالیات وصول شده است.

در این میان همچنان مالیات خانه‌های گران قیمت و خانه‌های خالی ارقام وصولی بسیار پایینی دارد. بر این اساس از خانه‌های خالی تنها یک میلیارد و 489 میلیون تومان و مالیات از خانه‌های گران قیمت تنها 5 میلیارد و 890 میلیون تومان را شامل می‌شود.

جدول مالیات‌های مستقیم وصولی به شرح زیر است:

مالیات ,

مالیات ,

مالیات خام فروشی تنها 150 میلیارد تومان

مالیات برکالاها و خدمات

در بخش مالیات مربوط به کالاها و خدمات در مجموع 56 هزار و 562 میلیارد تومان مالیات وصول شده است که از این میزان 39 هزار و 968 میلیارد تومان آن مربوط به مالیات ارزش افزوده بوده است.

نکته جالب در این میزان وصول تنها 150 میلیارد تومان از عملکرد شرکتهای صادرکننده مواد خام و نیم خام و وصولی صفر مالیات بر صادرات مواد خام ومحصولات معدنی و صنایع معدنی فلزی و غیر فلزی و محصولات نفتی،گازی و پتروشیمی است.

جدول مالیات بر کالاها و خدمات به شرح زیر است:

مالیات ,

مالیات ,

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا