مجله خبریبورس و بازار

مدت انتظار کارمندان برای خرید خانه چقدر است؟

عضو هیات رییسه مجلس گفت: حقوق بگیر و کارمند اگر تمام درآمد خود را پس انداز کند می تواند پس از 40 سال خانه دار شود اما با توجه به اینکه یک سوم درآمد خود را می توانند برای خرید مسکن پس انداز کنند، مدت زمان انتظار خرید خانه برای آنها به بیش از 90 سال می رسد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از اعتمادآنلاین، مجتبی یوسفی، نماینده مجلس درباره برخی از ادعاها درباره کاهش انتظار مردم برای خرید خانه اظهار داشت: هر چند شاهد کاهش التهابات بازار مسکن در برخی از شهرها و مناطق هستیم اما به این زودی سن انتظار و مدت زمان سن انتظار برای خرید مسکن کاهش پیدا نمی کند.

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر مدت زمان انتظار خانه دار شدن کارمند چقدر است؟ ادامه داد: گفته می شود یک حقوق بگیر و کارمند اگر تمام درآمد خود را پس انداز کند می تواند پس از 40 سال خانه دار شود اما با توجه به اینکه یک سوم درآمد خود را می توانند برای خرید مسکن پس انداز کنند، مدت زمان انتظار خرید خانه برای آنها به بیش از 90 سال می رسد و از این لحاظ وضعیت ایران نسبت به سایر کشورها بدتر است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به کاهش التهاب بازار مسکن در برخی از مناطق از جمله شهرهای جدید اطراف پایتخت گفت: یکی از عوامل موثر در ساماندهی بازار مسکن جدی بودن مجلس برای اجرای قوانین مالیاتی در این حوزه است. تصمیماتی که در طرح دو فوریتی برای گرفتن مالیات از خانه های خالی و سوادگران این بازار اخذ شده بسیار اثرگذار بوده و مجلس به طور جدی بر روی این موضوع ایستاده‌ است.

یوسفی تاکید کرد: در سایر بازارها هم این گونه بوده و همین قانون اجازه واردات خودروهای دست دوم، توانست التهابات این بازار را کاهش دهد با اینکه هنوز اتفاقی هم نیفتاده اما تصویب این قانون در بازار اثر گذار بود.

وی با بیان اینکه برای اولین بار التهابات بازار مسکن در کوتاه مدت کاهش پیدا کرد و این نشان می دهد که می توان اقداماتی هم در این حوزه را در مدت زمان کوتاه به سرانجام رساند، گفت: باید توجه داشت در بازار هر کالایی یک طرف عرضه و یک طرف تقاضا است و وقتی تعادل بین این دو طرف، بهم می خورد التهاب و تکانه شدیدی در بازارهای مستقیم و غیر مستقیم به وجود می آید و با توجه به انباشت مشکلات و انباشت نیاز و عدم تحرک در 6 سال دولت گذشته، دو طرف عرضه و تقاضا از تعادل خارج شدند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا