بورس و بازارمجله خبری

سهم رهن کامل در اجاره کوچک‌‌‌متراژها

به گزارش ساختمان آنلاین: بابت رهن کامل یک واحد آپارتمان ۵۰ تا ۷۰ مترمربعی در مناطق متوسط تهران حداقل باید ۲۰۰‌ میلیون تومان پرداخت شود. اگرچه به تناسب مرغوبیت منطقه و امکانات ملک قیمت‌های بالاتر و پایین‌‌‌تر از این مقدار نیز در بازار اجاره کوچک‌‌‌متراژها کم نیست، اما به طور معمول یافتن واحد مسکونی برای رهن کامل با حول و حوش ۲۰۰‌ میلیون تومان دشوار نیست.

در حال حاضر آپارتمان‌‌‌های یک و دو خوابه با متراژ 50 تا 70 مترمربع با بیشترین حجم تقاضا در بازار مسکن روبه‌رو هستند و آن‌‌‌گونه که واسطه‌‌‌های ملکی می‌‌‌گویند، تقریبا به ازای هر یک فایل «رهن و اجاره» در این گروه متراژی، یک فایل «رهن کامل» نیز در بازار مسکن وجود دارد. مناطق 4 تا 9 تهران نیز به عنوان پرتقاضاترین مناطق برای سکونت، به لحاظ تعداد فایل‌‌‌های اجاره واحدهای میان‌‌‌متراژ از موجودی قابل قبولی برخوردار هستند.

به گفته واسطه‌‌‌های فعال در بازار اجار مسکن، با وجود اینکه قیمت مسکن طی هشت ماه گذشته تغییراتی در حد ریزنوسان داشته و بازار مسکن پس از سه سال پیاپی، طی مدت اخیر روی ثبات را دیده است، اما موجران در اعلام رهن و اجاره پیشنهادی املاک خود از رویه دیگری پیروی می‌‌‌کنند و همچنان به افزایش اجاره‌‌‌های اعلامی خود اصرار دارند.

این وضعیت مستاجران در حال جست‌‌‌وجو را با دشواری روبه‌‌‌رو کرده و به نظر می‌رسد در صورتی که موجران انعطاف چندانی در قیمت پیشنهادی خود نشان ندهند، مستاجران ناگزیر به جابه‌‌‌جایی به مناطق ارزان‌‌‌تر شهر یا آپارتمان‌‌‌های کوچک‌تر از متراژ اولیه مورد تقاضای خود خواهند شد.

دنیای اقتصاد

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا