بورس و بازارراه و شهرسازیمجله خبری

مبارزه با زمین‌خواری کار یک وزارتخانه یا سازمان نیست

به گزارش ساختمان آنلاین:  محمدعلی شجاعی در جمع خبرنگاران و در حاشیه اولین نشست کارگروه فراقوه‌ایی مبارزه با زمین‌خواری گفت: یکی از مفاسد موجود در سطح کشور که دارای قدمت طولانی است و در راستای مقابله با آن دستورات و فرمایشات مکرر رهبری را هم داشته‌ایم زمین خواری است. بر اساس دستورات رهبری ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور تشکیل شد. همچنین کارگروه فرا قوه‌ایی مبارزه با زمین خواری نیز در کشور شکل گرفت.

وی ادامه داد: اولین جلسه این کارگروه در دولت سیزدهم با حضور تمام اعضا تشکیل و دستورالعمل اجرایی تدوین شد. برای موفقیت نیاز به برنامه جامع راهبردی داشتیم که امروز ارائه شد. با تصویب این برنامه نقشه راه ما مشخص است.

رئیس سازمان امور اراضی کشور تصریح کرد: تمام اجزای نظام در بحث مبارزه با زمین خواری بر اساس  برنامه زمانبندی که افق آن ۱۴۰۸ است برنامه‌هایی را اجرا خواهند کرد.

به گفته وی مصوبات این کارگروه ضمانت اجرایی دارد.

شجاعی با اشاره به اینکه ۱۳ هزار حکم اجرا نشده در کل کشور داریم، گفت: این احکام به شهرهای بزرگ  از جمله سه استان شمالی، خراسان رضوی، خوزستان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و فارس  که قیمت زمین بالا است، مربوط می‌شود.

وی تصریح کرد:بیش از ۱۳ هزار حکم قطعی اجرا نشده در سراسر کشور داریم. این موضوع چیزی نیست که با یک وزارتخانه یا یک سازمان انجام شود، بلکه بحث حاکمیتی است و همه دستگاه‌ها باید به آن ورود کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا