مجله خبریراه و شهرسازی

برنامه اهدای ۷۰ هزار قطعه زمین به پنج نفره‌ها

دولت تاکنون به بیش از ۱۵ هزار خانوار دارای سه فرزند، زمین رایگان واگذار کرده و قصد دارد تا پایان سال این تعداد را به ۷۰ هزار خانوار برساند.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، دولت سیزدهم در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تاکنون به ۱۵ هزار و ۵۰۰ خانوار زمین رایگان واگذار کرده است. از حدود سه ماه قبل اجرای این قانون به صورت جدی توسط وزارت راه و شهرسازی دنبال می‌شود.

آن‌طور که مهرداد بذرپاش ـ وزیر راه و شهرسازی – گفته است تا پایان سال ۷۰ هزار قطعه زمین رایگان به خانوارهای دارای سه فرزند و بیشتر واگذار می‌شود.

دولت به خانوارهایی که فرزند سوم و بیشتر آنها پس از تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در آبان ماه ۱۴۰۰  به دنیا آمده زمین یا واحد مسکونی با مساحت حداکثر ۲۰۰ متر با نرخ دولتی واگذار می‌کند. آیین‌نامه این طرح، شهریور ۱۴۰۱ به تصویب  هیات وزیران رسید.

زمین‌های اهدایی به خانواده‌ها رایگان است و فقط هزینه آماده‌سازی زمین بعد از دو سال تنفس به صورت اقساط هشت ساله از متقاضیان دریافت می‌شود. متقاضیان برای ثبت نام باید به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir مراجعه کنند.

کسانی که قبلا از تسهیلات و امکانات دولتی در بخش زمین و مسکن همانند مسکن مهر استفاده کرده‌اند نیز مشمول دریافت زمین‌های رایگان خواهند بود.

این زمین‌ها در شهرهای کمتر از ۵۰۰ هزار نفر واگذار می‌شود. برای ساکنین شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر، زمین یا واحد مسکونی، بر اساس اعلام ظرفیت توسط دولت مبنی بر وجود زمین یا واحد مسکونی در شهرهای اطراف یا شهرهای جدید یا شهرهای مجاور یا زادگاه پدر یا مادر مشروط به اینکه بالاتر از ۵۰۰ هزار نفر نباشد، به انتخاب پدر و در صورت فوت پدر، به انتخاب مادر، بر اساس آیین‌نامه مذکور در تبصره (۳) قانون جوانی جمعیت اختصاص می‌یابد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا