صنایع ساختمانیمجله خبری

تورم ۴۱‌درصدی حمل‌ونقل ساختمانی

به گزارش ساختمان آنلاین: کرایه ماشین‌‌‌آلات مورد استفاده در طرح‌‌‌های عمرانی استان تهران در نیمسال دوم سال گذشته در مقایسه با نیمسال دوم سال ۹۹(مدت مشابه سال قبل) ۴۱‌درصد افزایش یافته است. این در حالی است که این میزان در مقایسه با نیمسال اول سال ۱۴۰۰ رشد حدود ۱۰‌درصدی را نشان می‌‌‌دهد.براساس اطلاعات این گزارش، بیشترین افزایش کرایه‌‌‌ ساعتی نسبت به دوره قبل با ۱۶/ ۴۵‌درصد مربوط به «تانکر آب پاش ٥٠٠٠ لیتری با راننده» است. طرح آمارگیری از کرایه‎‌‌‌ ماشین‌‌‌آلات مورد استفاده در طرح‌‌‌های عمرانی از سال ١٣٦٥ به ‌‌‌صورت ۶‌‌‌ماهه در سطح استان تهران توسط مرکز آمار ایران اجرا می‌شود. در این آمارگیری، اطلاعات مربوط به کرایه‎ ساعتی انواع ماشین‌‌‌آلات مورد استفاده در طرح‌های عمرانی (٦٠ قلم)، با ارسال پرسشنامه‌‌‌های‌‌ مربوطه از طریق رایانامه به پیمانکاری‌‌‌‌های مجری طرح‌های عمرانی در استان تهران، جمع‌‌‌آوری می‌شود. این طرح در اسفند سال ١٤٠٠ برای جمع‌آوری اطلاعات مربوط به نیمه‎‌‌‌ دوم همان سال اجرا شده است. در مقایسه‌‌‌ تمامی ٦٠ قلم مورد آمارگیری این دوره، بیشترین افزایش کرایه‌‌‌ ساعتی نسبت به دوره قبل با ۱۶/ ۴۵‌درصد مربوط به «تانکر آب پاش ٥٠٠٠ لیتری با راننده» است و این در حالی است که متوسط کرایه‌‌‌‌‌‌ ساعتی مربوط به «موتورجوش دیزلی ١٥٠تا٢٥٠آمپر» با ۹۷/ ۳۳‌درصد کاهش نسبت به دوره­‌‌‌ قبل با بیشترین کاهش روبه‌رو بوده است.

همچنین، مقایسه‌‌‌ متوسط کرایه‎ ساعتی در این دوره با دوره‌‌‌ مشابه سال قبل نشان می‌‌‌دهد که بیشترین افزایش کرایه‎ ساعتی مربوط به «جرثقیل خودرو چرخ زنجیری حدود ٣٠تن با راننده » با ۳۰/ ۷۸‌درصد است. این در حالی است که متوسط کرایه‌‌‌‌‌‌ ساعتی مربوط به «جرثقیل خودرو چرخ لاستیکی حدود ٦٠تن با راننده » با ۸۷/ ۱۱‌درصد کاهش نسبت به دوره مشابه در سال قبل با بیشترین کاهش روبه‌رو بوده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا