صنایع ساختمانیفن آوری های ساختمانیمجله خبری

ارائه اولین مدل قیمت‌گذاری ریسک ساختمان‌ها در برابر زلزله

به گزارش ساختمان آنلاین: طرح “محاسبات ریسک و تعیین نرخ بیمه زلزله ساختمان‏‌های مسکونی برای صندوق بیمه حوادث طبیعی کشور به کارفرمایی پژوهشکده بیمه وابسته به بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در پژوهشگاه بین‏‌المللی زلزله‏‌شناسی و مهندسی زلزله اجرایی شد.

این طرح به منظور پشتیبانی فنی-علمی صندوق بیمه همگانی در ارائه پوشش بیمه زلزله برای کلیه ساختمان­‌های مسکونی کشور و ارزیابی ریسک ساختمان‌های مسکونی کشور در برابر خطر زلزله و تهیه سازوکار قیمت­ گذاری بیمه برای ساختمان­‌های مسکونی متداول در کشور انجام شده است.

محققان، این پروژه را بر اساس جدیدترین و معتبرترین روش­‌های ارزیابی خطر و ریسک در صنعت بیمه و با اتکاء به توان و دانش فنی داخلی اجرایی کردند و مدل ریسک و سامانه قیمت­ گذاری توسعه داده شده در این طرح، اولین مدل رسمی برای ریسک زلزله در کشور بوده و موجب افزایش ظرفیت فنی صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی کشور خواهد شد.

این مدل برای اولین بار ارائه پوشش ریسک-پایه را برای مخاطرات طبیعی در کشور فراهم می­‌کند.

این طرح در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار رونمایی شد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا