مجله خبریراه و شهرسازی

بررسی و پایش ۸ ساختمان بلندمرتبه اهواز

معاون عمرانی استانداری خوزستان از بررسی و پایش هشت ساختمان بلند مرتبه اهواز در جلسه کارگروه استانی پایش ساختمان‌های مهم و بلند مرتبه استان خبر داد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از مهر، محمد خانچی عصر امروز شنبه در جلسه کارگروه استانی پایش ساختمان‌های مهم و بلند مرتبه با اشاره به پایش ایمنی هشت ساختمان بلندمرتبه و مهم شهرستان اهواز در این جلسه گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی کارگروه، شناسایی و ارزیابی ایمنی ساختمان‌های مهم و بلند مرتبه در برابر حوادثی چون آتش‌سوزی، زلزله، فرونشست و فروریزش را به صورت جدی در دستورکار قرار داده و با شناسایی هر مورد ناایمن، بدون اغماض از طریق مجاری قانونی و حقوقی مالک را به انجام اقدامات اصلاحی در جهت تأمین پایداری و ایمنی بنا مکلف کرده‌ایم.

خانچی با اشاره به اینکه «ساختمان‌های در دست احداث» و «ساختمان‌های دارای پایان کار» به‌عنوان ۲ موضوع در مبحث ایمنی ساختمان است، بیان کرد: بررسی مشکلات آن گروه از ساختمان‌های دارای پایان کار که سال‌ها از زمان ساخت‌شان می‌گذرد و به مشکلاتی برخورد کرده‌اند بر عهده کمیته فنی است و نتیجه بررسی در کارگروه بررسی خواهد شد.

وی همچنین در زمینه مبحث نگهداری ساختمان، گفت: بر اساس مبحث ۲۲ مقررات ملی ساختمان ایران ساختمان و کلیه اجزای آن اعم از تجهیزات، دستگاه‌ها، سیستم‌ها و لوازم ایمنی که بر اساس الزامات این مبحث یا سایر مباحث مقررات ملّی ساختمان، ساخته، تعمیر یا تغییر کاربری داده شده‌اند، باید در شرایط مناسبی نگهداری شوند و مالک (یا مالکان) یا نماینده قانونی او در برابر نگهداری آنها مسؤول خواهد بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری افزود: معتقدیم رعایت آئین‌نامه ساخت و ساز، مانع از ایجاد خطرات و بحران‌های احتمالی است و ساختمان‌هایی که فاقد پایان کار هستند، از نظر ایمنی در وضعیت نامشخصی به سر می‌برند و ممکن است در زمان وقوع خطراتی همچون زلزله و آتش‌سوزی برای ساکنان مخاطرات جدی جانی و مالی در پی داشته باشد و ضرورت دارد مردم از خریداری واحدهای مسکونی، تجاری و اداری در مجتمع‌های بلند مرتبه که فاقد گواهی پایان کار هستند خودداری کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا