راه و شهرسازیمجله خبری

۳۵۰۰ ساختمان تهران در وضعیت خطر

به گزارش ساختمان آنلاین:   مهدی داوری، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران گفت: طبق تکالیفی که سازمان آتش‌نشانی به عهده دارد، شاخص‌های خطرپذیری ساختمان‌های شهر تهران  دسته‌بندی می‌شود. این شاخص‌ها ارتفاع، میزان بار اشتعال، سرعت اشتعال، جمعیت حاضر در ساختمان و… است که بر اساس آن ساختمان‌ها به سه دسته پر خطر، میان خطر و کم خطر دسته‌بندی می‌شوند.

به گفته داوری، حدود ۳۳هزار ساختمان شناسایی شده‌اند که در درجه اهمیت قرار دارند. ۳۵۰۰ ساختمان هم در وضعیت نا ایمنی بیش از حد مجاز قرار می‌گیرند. این ساختمان‌ها مانند پلاسکو نیستند و هر کدام از آن‌ها سطحی از نا ایمنی را دارند. ساختمانی هم هست که بابت ایمنی بیش از ده اخطار را دریافت کرده است.

پیش از این، مهدی داوری، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درباره وضعیت ایمنی پلاسکو گفته بود، سازمان آتش‌نشانی موقعیت فعلی ساختمان پلاسکو را تایید می‌کند. اما نظارت دائمی هم بر روی این مجتمع تجاری خواهد داشت.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا