مجله خبریراه و شهرسازی

۱۷۵۰ ساختمان غیر مجاز تخریب شد

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور گفت: ۱۷۵۰ فقره ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی کشور در راستای اجرای احکام قطعی مقامات قضایی و به منظور حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات در سال ۱۴۰۱ قلع و قمع شد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم،  فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور اظهار داشت: سال گذشته 31 هزار و 475 مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی گزارش داشتیم که از این تعداد نزدیک به 28 هزار مورد توسط گشت حفظ کاربری سازمان امور اراضی کشور بازدید و اخطار داده شد.

سرهنگ اکبر امینی ادامه داد: 25 هزار و 600 مورد از تغییر کاربری‌ها نیز مشمول اجرای تبصره (2) ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات شد و 1750 مورد از ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی قلع و قمع شدند.

وی افزود: سامانه 131 امور اراضی کشور شبانه‌روز آماده دریافت اطلاعات و گزارش های تغییر کاربری و ساخت و سازها در اراضی کشاورزی از سوی مردم است.

امینی درباره تغییر کاربری 15 روز ابتدای فروردین امسال و در ایام نوروز اذعان داشت: طی این مدت 7339 مورد تماس با سامانه 131 امور اراضی کشور گرفته شد که از این تعداد 1162 مورد مربوط به تغییر کاربری اراضی کشاورزی بود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور گفت: از 1162 مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی، 1050 مورد توسط گشت‌های سازمان امور اراضی کشاورزی اخطار گرفتند و یا منجر به توقف عملیات تغییر کاربری شد.

وی اظهار داشت: طی مدت یاد شده در سال جاری همچنین 459 مورد مربوط به تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز مانند تخریب دیوار و فنس و 16 مورد هم در زمینه اجرای احکام قلع و قمع ساختمان‌ها بوده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا