مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

انعقاد ۱۴ تفاهم‌نامه برای ساخت مسکن کارگران

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از انعقاد ۱۴ تفاهم‌نامه همکاری با واحدهای صنعتی کشور در راستای طرح همیار صنعت برای تامین مسکن کارگران و کارکنان این واحدها در قالب طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از سازمان ملی زمین و مسکن، ارسلان مالکی در جلسه بررسی عملکرد دفتر سرمایه‌گذاری و فناوری‌های نوین ساخت این سازمان گفت: از ۱۴ تفاهم‌نامه منعقد شده ۸ مورد این شهرک‌ها در مرحله کلنگ‌زنی هستند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در مجموع پیش‌نویس ۳۰ تفاهم‌نامه مشترک میان سازمان ملی زمین و مسکن و واحدهای صنعتی که ظرفیت مشارکت در ساخت مسکن برای کارکنان خود را دارند، تنظیم شده است.

همچنین در این نشست مسعود هاشمی، سرپرست دفتر سرمایه‌گذاری و فناوری‌های نوین ساخت گزارشی از عملکرد این دفتر در خصوص روند پیشرفت پروژه‌های مشارکتی سازمان ملی زمین و مسکن، شناسایی اراضی مستعد سرمایه‌گذاری و تسهیل روند اجرایی آن‌ها و همچنین تدوین شیوه‌نامه استفاده از فناوری‌های نوین ساخت در پروژه‌های در دست اقدام این سازمان ارائه کرد.

بر اساس این گزارش، انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت‌های پیشران صنعتی با عنوان طرح همیار صنعت یکی از ظرفیت‌هایی است که می‌تواند موجب تسریع روند اجرای طرح تأمین مسکن بر اساس سیاست‌های ابلاغی وزارت راه و شهرسازی شود.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا