مجله خبریبورس و بازارراه و شهرسازی

رشد ۳۷ درصدی صدور پروانه ساخت مسکن در تهران

طبق آخرین داده‌های مرکز آمار، تابستان امسال یک هزار و ۹۰۳ پروانه احداث ساختمان توسط شهرداری تهران صادر شده که در مقایسه با سال گذشته ۳۷ درصد رشد داشت.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایرنا، مرکز آمار وضعیت ساخت و ساز در تابستان امسال را منتشر کرد. طبق این آمار در بازه زمانی ذکر شده میزان پرونده صادر شده نسبت به تابستان سال گذشته ۱۹.۵۸ درصد افزایش داشته است.

براساس این گزارش در تابستان ۱۴۰۲ تعداد ۱۳ هزار و ۷۳۷ واحد مسکونی در پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران، پیش‌بینی شده است که نسبت به فصل گذشته ۴۳.۳ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ٧.٢ درصد افزایش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه‌های احداث ساختمان ٧.٢ واحد بوده است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های احداث ساختمان‌ صادرشده از سوی شهرداری‌ تهران در تابستان ١٤٠٢ بالغ ‌بر ٢٤٨٩ هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته ۴۸.۸ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ١٠.٢ درصد افزایش داشته است. متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه‌ها در دوره‌ی مورد بررسی ١٣٠٨ مترمربع بوده است.

کاهش ۱۹ درصدی پروانه احداث ساختمان در نقاط شهری کشور

در تابستان امسال تعداد ۲۳ هزار و ۹۱۸ پروانه‌ احداث ساختمان توسط شهرداری‌های کشور در تابستان ١٤٠٢ صادرشده است که نسبت به فصل گذشته ۱۹.۱ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ٢١.٢ درصد کاهش داشته است.

در تابستان سال ١٤٠٢، تعداد ۹۱ هزار و ۴۵۳ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌های کشور پیش‌بینی شده است که نسبت به فصل گذشته ۷.۲ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ٦.٦ درصد کاهش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه‌ی احداث ساختمان ٣.٨ واحد بوده است‌.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان‌ در تابستان ١٤٠٢ حدود ١٦٤٩٧ هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته ١٠,٠ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ٩.٥ درصد کاهش داشته است. متوسط مساحت زیربنا در این پروانه‌ها ٦٩٠ مترمربع بوده است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا