راه و شهرسازیمجله خبری

وزیر راه: ساخت مسکن باعث کاهش مهاجرت روستاییان به شهر می‌شود

به گزارش ساختمان آنلاین:   رستم قاسمی روز جمعه در شورای عالی مسکن استان اظهار کرد: باید در روستاها به دنبال ساخت واحدهای مسکونی جدید باشیم چراکه اقدام در این راستا زمینه کاهش مهاجرت به شهرها را به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: مسکن یکی از مشکلات و دغدغه‌های مهم مردم است که در این راستا قانون جهش تولید به صورت اختصاصی در دستور کار می باشد و در صورت تامین زمین، تسهیلات متعدد با نرخ سود کم بهره به متقاضیان پرداخت می‌شود.

قاسمی افزود: طبق توافق با بنیاد مسکن قرار بر این شد این نهاد باتوجه به ظرفیت‌های موجود و توان خود بتواند ساخت واحدهای مسکونی جدید را در روستاها اجرایی کند.

وی افزود: اولویت در ساخت و ایجاد مسکن روستایی با اجرای برنامه‌های بنیاد مسکن است اما به دلیل مشکلات تامین زمین دچار عقب ماندگی‌هایی هستیم که باید مشکلات در این خصوص برطرف شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در سفر رییس جمهور به لرستان یکهزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار به جز طرح های راه‌آهن پیش‌بینی شده است چراکه حمل و نقل موضوع مهم استان می‌باشد.

قاسمی افزود: با این اعتبار امسال می توانیم پروژه ها را فعال کنیم اما منابع دیگری پیش بینی شده است که بتوانیم موضوع طرح های حمل و نقل جاده‌ای را که نسبت به نرم کشوری آمار قبولی دارد، به اتمام برسانیم.

وی تاکید کرد: پروژه راه‌آهن لرستان باید فعال شود که در این زمینه با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا اقدامات لازم بررسی شده است و طبق قرارداد سه ساله تمامی مسایل و مشکلات بررسی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه منابع خوبی برای اقدامات حوزه راه و شهرسازی پیش‌بینی شده است بیان کرد: بسیاری از اقدامات خدماتی و روبنایی را دولت باید انجام دهد که می تواند در قانون جدید تولید مسکن موثر باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا