راه و شهرسازیمجلس و ارگان هامجله خبری

تاکنون یک ریال وام برای ساخت مسکن پرداخت نشده است

به گزارش ساختمان آنلاین: صدیف بدری در جلسه علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل ۳ قانون اساسی بیان کرد: بانک‌ها در حوزه تسهیلات دهی به خصوص تسهیلات تکلیفی قرض الحسنه اصلا عملکرد خوبی ندارند و بانک مرکزی باید بر عملکرد بانک‌ها نظارت کند. صف‌های طولانی برای وام‌های ازدواج که تکلیف دولت و بانک مرکزی در قانون بودجه سال جاری بوده است شکل گرفته است.

وی در ادامه اظهار کرد: از سویی دیگر در حوزه تسهیلات قانون جوانی جمعیت که برای فرزندان سوم و بیشتر باید تسهیلات ارائه می‌شد نیز متقاضیان صف‌های طولانی تشکیل دادند اما هیچ نظارتی بر تسهیلات‌دهی بانک‌ها از سوی بانک مرکزی اعمال نمی‌شود. بانک‌ها برای مردم عادی و نیازمندان حتی یک میلیون تومان نیز وام ضروری قرض‌الحسنه ندارند اما هر جا که خودشان صلاح می‌دانند به خصوص در رابطه با پرسنل خود وام‌های ضروری سالانه تصویب کرده و پرداخت می کنند. بانک مرکزی باید بر عملکرد بانک‌ها نظارت کند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حوزه تسهیلات مسکن نیز علاوه بر بانک مسکن سایر بانک‌ها نیز در ارائه تسهیلات برای ساخت مسکن مکلف شده‌اند. اما تاکنون هیچ بانکی حتی یک فقره وام در حوزه ساخت مسکن ارائه نکرده است. در حوزه وام‌های نوسازی مسکن روستایی نیز کوتاهی مشهود است. دولت و بانک مرکزی باید بر این روند نظارت داشته باشند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا