مجله خبریراه و شهرسازیمجلس و ارگان ها

ساخت و ساز در شهرهای کوچک متوقف شد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به توقف ساخت و ساز در شهرهای کوچک به دلیل یک اشتباه خبر داد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، محمدرضا پورابراهیمی دیروز در مجلس اعلام کرد: مردم در سراسر کشور به دلیل اشتباهی که در متن نهایی پیرامون نحوه محاسبه مبلغی که سازمان تامین اجتماعی بابت صدور پروانه ساختمانی در شهرهای کوچک باید دریافت کند دچار مشکل شده اند و همین موضوع روند صدور پروانه ساختمانی در این شهرها را متوقف کرده است.

وی در ادامه اظهار کرد: در کلانشهرها تغییر چندانی ایجاد نشده است اما در شهرهای کوچک مبلغی که بابت صدور پروانه باید پرداخت شود رشد چشمگیری داشته است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتظار می رود طرح دوفوریتی که برای رفع مشکل ایجاد شده در صدور پروانه های ساختمانی طراحی شده در اسرع وقت و با قید فوریت در مجلس شورای اسلامی بررسی شود.

به گفته وی، در خصوص مشکلی که برای صدور پروانه های ساختمانی در شهرهای کوچک ایجاد شده است طرحی آماده شده و در نوبت اعلام وصول است تا به صورت دو‌فوریتی در مجلس شورای اسلامی بررسی شود. مردم در سراسر کشور به دلیل اشتباهی که در متن نهایی پیرامون نحوه محاسبه مبلغی که سازمان تامین اجتماعی بابت صدور پروانه ساختمانی در شهرهای کوچک باید دریافت کند دچار مشکل شده اند و یک بی‌‌‌عدالتی در این حوزه رقم خورده است.

علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس که روز گذشته نیز ریاست جلسه علنی مجلس شورای اسلامی را برعهده داشت در پاسخ به تذکری که روز گذشته در این باره در صحن مطرح شد بیان کرد: این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد و قطعا در زمانی که نمایندگان به حوزه انتخابیه رفته اند به آنها پیرامون این موضوع مراجعه شده است. در مجلس شورای اسلامی طرحی ارائه شد که ۴ تا ۶‌ درصد قیمت منطقه ای برای صدور پروانه ساختمانی به عنوان حق بیمه کارگران ساختمانی به تامین اجتماعی پرداخت شود اما منظور ما در قانون ۴ تا ۶‌ درصد قیمت منطقه ای بود اما در نهایت ۴ تا ۶‌ درصد حداقل حقوق و دستمزد لحاظ شده است، یعنی اگر برای ۱۰۰ مترمربع مردم بخواهند پروانه بگیرند حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیون باید پرداخت کنند در حالی که قبلا این مبلغ ۲ تا ۳ میلیون تومان بود.

وی در ادامه اظهار کرد: با هماهنگی های صورت گرفته و با اخذ نظر کمیسیون عمران و کمیسیون اجتماعی طرحی آماده شده تا با قید فوریت اصلاح لازم در این زمینه صورت گرفته و مشکل ایجادشده برای صدور پروانه های ساختمانی در شهرهای کوچک مرتفع شود.

5/5 - (1 امتیاز)

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا