مجله خبریراه و شهرسازیصنایع ساختمانی

تشکیک در آمار وزارت راه از ساخت و ساز ۲ میلیون واحدی نهضت ملی مسکن

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان گفت: به‌نظر می‌رسد واقعیت آمار ساخت ۲ میلیون واحد نهضت ملی مسکن فقط مربوط به تامین زمین برای این تعداد واحد باشد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از تسنیم، فرشید پورحاجت در خصوص آمار ساخت 1.9 میلیون واحد نهضت ملی مسکن اعلامی از سوی مسئولان وزارت راه و شهرسازی، اظهار کرد:‌ به‌نظر می‌رسد این‌که گفته می‌شود حدود 2 میلیون واحد نهضت ملی مسکن در حال ساخت است، مجموع زمین‌های تامین شده برای این تعداد واحد است.

وی افزود: این‌که چه میزان از این واحدها وارد چرخه تولید و اجرا شده باید منتظر بمانیم. اما این‌گونه به‌نظر می‌رسد سهم گسترده‌ای از اعداد و ارقام اعلامی شده از سوی مسئولان وزارت راه و شهرسازی برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن مربوط به زمین‌ الحاق و اضافه شده به طرح مذکور است.

وی تصریح کرد:‌ باید به این نکنه توجه شود که در مقام تولید، چرخه تبدیل به واحد مسکونی طولانی است.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان در ادامه با بیان این‌که کاهش 20 تا 30 درصدی قیمت مسکن را قبول نداریم، گفت: شاید در برخی مناطق کشور که با نگاه سوداگری افزایش نامتعارف قیمت مسکن اتفاق افتاد، به دلیل رکود حاکم بر بازار مسکن کاهش قیمت روی داده باشد.

پورحاجت اضافه کرد:‌ رصد بازار مسکن نشان می‌دهد کاهش قیمت‌ها محسوس نبوده است. علاوه بر این وقتی بازار مسکن را رصد می‌کنیم می‌بینیم که تورم در نهاده‌های ساختمانی هزینه‌های تولید را افزایش داده است.

وی با اشاره به مثالی در این‌باره اظهار کرد:‌ طی 40 روز اخیر قیمت تیغه سفالی 60 تا 70 درصد افزایش یافته است.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا