مجله خبریراه و شهرسازیفن آوری های ساختمانی

نقشه راه ساماندهی تایید صلاحیت سازندگان سازه‌های فولادی تدوین می‌شود

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی از تدوین شدن نقشه راه ساماندهی تایید صلاحیت سازه‌های فولادی خبر داد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدمهدی حیدری در نشستی که با هدف ایجاد هماهنگی‌های لازم برای تدوین نقشه راه ساماندهی تایید صلاحیت سازندگان سازه‌های فولادی برگزار شد، گفت: در حال حاضر ابرپروژه نهضت ملی مسکن در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد و این وزارتخانه به عنوان بزرگترین کارفرما برای سازه‌های فولادی، کیفیت را مورد توجه قرار داده و این موضوع، جزو اولویت‌ها و الزامات قرارگرفته است.

وی افزود: در حوزه قیر این تجربه را در تعامل با بخش علمی و همچنین با بخش‌های اجرایی و تولیدی داشته‌ایم، به گونه‌ای که در حال حاضر شرکتی می‌تواند در پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی تولید قیر کند که توسط مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی کنترل کیفیت شده، دارای گواهینامه فنی باشد و با توجه به پروسه پیوسته فرایند تولید قیر، باید مجهز به آزمایشگاه PG شده باشد.

کمیته کیفی‌سازی برای تولید سازه‌های فولادی تشکیل می‌شود

سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در ادامه بر ضرورت تشکیل کمیته‌های کارشناسی برای کیفی‌سازی تولید سازه‌های فولادی و برقراری تعامل و اخذ نظرات کارشناسی متخصصان حوزه صنعت فولاد و تولیدکنندگان تاکید کرد و این امر را در پذیرش ساماندهی کیفیت سازه‌ها از سوی صنعت موثر دانست.

علیرضا برکتین مشاور سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی نیز با اشاره به اینکه ساماندهی تایید صلاحیت سازندگان فولادی بیش از یک سال است که در دستور کار مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی قرار دارد و در این خصوص رایزنی و بررسی‌هایی با انجمن‌های علمی و همچنین انجمن صنفی سازندگان سازه‌های فولادی و فعالان در حوزه تولید انجام شده است، گفت: در حوزه‌های فنی، اجرایی، دانشگاهی و همچنین فعالان حوزه تولید، جلسات مکرر برگزار شده است و تاکنون به سند اولیه‌ای رسیدیم که بتواند سازماندهی لازم را داشته باشد.

برکتین خاطر نشان کرد: با توجه به تعدد پروانه‌ها و مجوزهای ساختی که برای سازندگان اسکلت فلزی ایجاد شده است، باید بتوانیم مجموعه‌هایی که از نظر کیفی متناسب هستند را ساماندهی کنیم. در این باره، انجمن‌های علمی نقش موثر و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، نقش محوری دارد و در تلاش هستیم تا نقش حاکمیتی خود را ایفا کرده و در جهت رسیدن به اجماع نظر متخصصان این حوزه، تدوین نقشه راه ساماندهی تایید صلاحیت سازندگان سازه‌های فولادی سرعت بیشتری گیرد.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا