مجله خبریراه و شهرسازی

مهلت اخذ سند مالکیت در سکونت گاه‌های غیررسمی خوزستان تا پایان سال

معاون بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی خوزستان از مهلت اخذ سند مالکیت رسمی در سکونت گاههای غیر رسمی استان تا پایان سال ١۴٠٢ خبر داد.

به گزارش ساختمان آنلاین به نقل از ایسنا، محمد جامع با اشاره به صدور سند مالکیت برای اراضی واقع در محلات بازآفرینی شهری (سکونت‌گاههای غیر رسمی)، اظهار کرد: جهت اخذ سند مالکیت رسمی در این سکونتگاه‌ها طبق دستورالعمل اجرایی بند (م) تبصره ١١ قانون بودجه سال ١۴٠٢ کشور تا پایان سال جاری مهلت باقی است.

وی در خصوص محدوده مشمول اخذ سند مالکیت رسمی عنوان کرد: متصرفین حقیقی یا حقوقی قبل از سال ۱۳۹۴ که در اراضی دولتی واقع در سکونتگاه‌های غیر رسمی مصوب در مالکیت وزارت راه و شهرسازی، سازمان ملی زمین و مسکن و یا شرکت بازآفرینی شهری ایران بنای احداثی دارند، می‌توانند تا پایان سال جاری برای تشکیل پرونده و دریافت سند به ادارات راه و شهرسازی مراجعه کنند.

جامع ادامه داد: متقاضی یا همسر وی در حال حاضر باید فاقد مسکن بوده و از دولت یا موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی زمین یا واحد مسکونی دریافت نکرده باشند. همچنین هر یک از متصرفین صرفا نسبت به یک زمین امکان بهره‌مندی را دارند و بنای احداثی نیز باید با طرح‌های مصوب شهری مطابقت داشته باشد.

وی گفت: افزایش تمایل به نوسازی و استحکام بنای مسکونی، امکان صدور پروانه و پایان‌کار، تعریض و بهسازی معابر و جلوگیری از وقوع فاجعه انسانی به هنگام زلزله و آتش‌سوزی، امکان استفاده از سند به عنوان وثیقه برای دریافت وام نوسازی مسکن، امکان افزایش سرمایه‌گذاری در محله و امنیت در مالکیت واحد مسکونی و ایجاد حس تعلق خاطر به محیط از مزایای دریافت سند است.

جامع اظهار کرد: پیش ثبت‌نام متقاضیان باید در سامانه تسهیلات بافت فرسوده به آدرسhttp://facility.udrc.ir  انجام شود و سپس متقاضی باید به همراه مدارک ملکی، کارت ملی و قبض آب و برق به اداره واگذاری (معاونت املاک اداره کل راه و شهرسازی) شهر محل قرارگیری ملک مراجعه کند.

به این مطلب امتیاز دهید

ساختمان آنلاین

ساختمان آنلاین، جامع ترین و تخصصی ترین سایت در زمینه صنعت ساختمان است. هدف اصلی این سایت اطلاع رسانی کامل و دقیق اخبار و رویدادها، ارائه آموزش های تخصصی و مورد نیاز این حوزه و معرفی برترین استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف این صنعت رو به رشد و گسترده در کشور می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا